Sergi Roberto je prvič v karieri zadel v španskem prvenstvu. Foto: Reuters
Lionel Messi je bil zelo dejaven, a mreže ni zatresel, je pa pri obeh golih sodeloval Gerard Deulofeu (v ozadju). Foto: Reuters

Real obrambo naslova začel z gladko zmago v La Coruni

Barcelona ugnala Betis
20. avgust 2017 ob 22:44,
zadnji poseg: 21. avgust 2017 ob 00:07
Barcelona,La Coruna - MMC RTV SLO

Nogometaši Barcelone so sezono v španskem prvenstvu začeli z zmago. Na Camp Nouu je klonil Betis (2:0). Aktualni prvak Real Madrid je na Riazorju gladko odpravil Deportivo (0:3).

Barca je bila v superpokalu pretekli teden proti kraljevemu klubu popolnoma nemočna, z Betisom pa ni imela veliko dela. Katalonci so bili bistveno boljši od Andaluzijcev. Razigran je bil Lionel Messi, ki pa se mu ni in ni uspelo vpisati med strelce. Trikrat mu je veselje preprečil okvir vrat. Najprej v 35. minuti, ko je lepo streljal s prostega strela. Minuto pozneje se je mreža gostov le zatresla. Messi je v kazenskem prostoru podal Gerardu Deulofeuju, ki je skušal z Argentincem izmenjati dvojno podajo. Ko je žogo poslal proti soigralcu, se jo je dotaknil Alin Tosca, končala pa je v mreži.

Zatem je bilo vroče tudi v domačem kazenskem prostoru. Sergio Leon je v protinapadu prišel za hrbet Barcine obrambe, se znašel iz oči v oči z Marcom Andrejem ter Stegnom, toda v zadnjem trenutku je še pravočasno z drsečim štartom posredoval Javier Mascherano. Na drugi strani pa se je v naslednjem napadu Barcelone znova zatresla mreža Betisa. Ob neodločnem Zouhairju Feddalu je na desni strani do žoge prišel Deulofeu, ki je nato podal vtekajočemu Sergiju Robertu, ta pa je s prvim golom v La ligi povišal na 2:0.

Tudi v drugem delu je Barca imela nadzor nad potekom igre in kar nekajkrat ogrozila nasprotna vrata, a se izid ni spremenil. Messi je z roba kazenskega prostora v 60. in v 81. minuti dvakrat zadel vratnico, v 87. minuti pa je imel lepo priložnost na drugi strani Fabian, a je žoga zletela malce prek vrat.

Real do gladke zmage brez Ronalda
Na večerni tekmi je madridski Real tudi brez kaznovanega Cristiana Ronalda potrdil, da mu bo zelo težko odvzeti naslov v letošnji sezoni.

V uvodnih minutah je bil Deportivo nevarnejši, dvakrat je zapretil Florin Andone. V 20. minuti je Luka Modrić poskusil z 20 metrov, vratar Ruben je žogo le odbil. Karim Benzema je prav tako ni zadel najbolje, vendar mu jo je uspelo spraviti do Garetha Bala, ki je zatresel prazno mrežo. Sedem minut zatem je na levi strani preigraval Marcelo, uspelo mu je spraviti žogo pred vrata, kjer je Casemiro le še podstavil nogo in povišal na 0:2.

V 62. minuti je Bale lepo zaposlil Tonija Kroosa na robu kazenskega prostora. Nemec je postavil končni izid. Daniel Carvajal je v predzadnji minuti napravil prekršek v kazenskem prostoru. Andone, ki je zapravil kar nekaj priložnosti, je nastavil žogo na belo točko. Keylor Navas se je vrgel v pravo smer in s konicami prstov preusmeril žogo poleg vratnice.

Sergio Ramos je v 92. minuti prejel drugi rumeni karton zaradi udarca s komolcem. Imel je srečo, da ni bil izključen že v 53. minuti, ko se je zapletel s Fabianom Schärjem. To je bila edina črna pika ob uspešnem večeru evropskih prvakov.

1. krog:
ATHLETIC BILBAO - GETAFE 0:0
RK: Guerrero 66./Getafe

BARCELONA - REAL BETIS 2:0 (2:0)
Tosca 36./ag, Sergi Roberto 39.

Barcelona: ter Stegen, Semedo, Mascherano, Umtiti, Jordi Alba (87./Digne), Busquets, Rakitić, Sergi Roberto, Messi, Deulofeu (72./Aleix Vidal), Alcacer (82./Denis Suarez).

Betis: Adan, Barragan, Mandi, Feddal, Tosca, Guardado, Camarasa (78./Fabian), Narvaez (68./Javi Garcia), Joaquin, Nahuel (72./Guerrero), Sergio Leon.

Sodnik: Daniel Trujillo

DEPORTIVO - REAL MADRID 0:3 (0:2)
Bale 20., Casemiro 27., Kroos 62.
RK: Ramos 92./Real Madrid
Andone (Deportivo) je v 89. minuti zapravil 11-m.

Deportivo: Ruben, Juanfran, Sidnei, Schär, Luisinho, Mosquera, Guilherme, Bakkali (54./Gama), Borges (65./Adrian), Cartabia (79./Borja), Andone.

Real Madrid: Navas, Carvajal, Sergio Ramos, Nacho, Marcelo, Casemiro (72./Llorente), Modrić, Kroos, Isco (66./Asensio), Bale (80./Lucas Vazquez), Benzema.

Gabriel 23.
Manu Garcia (Alaves) je v 16. minuti zapravil 11-m.

VALENCIA - LAS PALMAS 1:0 (1:0)
Zaza 22.
RK: Halilović 33./Las Palmas

CELTA VIGO - REAL SOCIEDAD 2:3 (1:1)
Gomez 22., 50.; Oyarzabal 33., Juanmi 80., William Jose 88./11-m

GIRONA - ATLETICO MADRID 2:2 (2:0)
Stuani 22., 25.; Correa 78., Gimenez 85.

Skromna ocena tekme.
Najprej sodnik ker ga je za pohvalit. Niti ene večje napake. Še maknih se ne spomnim.

Messi bi lahko bil junak tako pa je ostal brez gola. vratnice so bile danes strupene. In tudi prosti streli so leteli tik nad prečko, streli pa tik ob vratnici. En tak večer, ko bi lahko še 100x udaril in zgrešil za centimeter.

Samedo- zelo dobro
S. Roberto - zelo dobro, malo kilometrine še rabi, ampak definitvno zasluži prvo postavo
Deleufeu - zelo dobro, enako kot za S.R., kilometrina
Vse ostalo pa bolj kot ne povprečje, izvzemši se Mascheranovega izbijanja žoge v zadnjem trenutku, ki je bil čist kot solza.

Me pa zanima če je še kdo opazili, ali sem le jaz bolj kritično nastrojen. Danes sem bolj kot napadu posvečal pozornost sredini. In že na polovici 1/2 polčasa mi je padlo v oči, da enostavno ne podajajo naprej! Nobenih dolgih, kaj dolgih, malo daljših podaj ne spravijo skupaj. Tiste nekaj malega kar jih je bilo je pa podal Umtiti.
Biskvit resno rabi konkurenco, ker tako kot igra zadnjo sezono in pol ni za nikamor.
Rakitić ima občasne prebliske, to pa je to. Zdi se mi, da je svoje oddelal.
S. Roberto, pa je bil tako ali tako več v napadu kot na sredini. Kar je ravno obratno kot Messi.

In še malo heca....od MSN smo prišli na MAD
Ops....skoraj pozabil, Alcaser pa bi se res lahko že naučil ustaviti žogo.
goalkeeper
# 21.08.2017 ob 02:04
E moj ramos, neumnost tisto s scharom, kakorkoli bi moral pametneje odreagirati. Ja. Ramos je umazan igralec. Ampak mislim da kar ga dela tako pomembnega v realu je, da na igriscu in izven le tega daje vse za real. Njegova rak rana je agresivnost, je pa tudi izjemen vodja, pravi kapetan, brezkompromisen in pripravljen narediti vse da nasprotnik ne da gola. Poleg tega je izjemen atlet, zabija gole.
Mogoče ni ravno po godu nogometnim romantikom ampak če v ekipi nimaš igralcev, ki bi naredili vse da preprečijo gol dobiš podobno sranje kot situacija v kateri je barcelona oz. City. Neagresivna in pasivna igra v obrambi in prehodu v njo. Zato in le zato jih klubi ki imajo taksne igralce sedaj redno pregazijo.
Katalonec
# 21.08.2017 ob 07:09
Pri Barci, ni niti zgledalo tako slabo, kot so nekateri mislili. Semedo me je zelo presenetil. Sergiju res manjka kilometrine, ampak je imel dobro partijo. Paco še kar izgubljen v času in prostoru, vendar sedaj ima cca en mesec da se dokaže. Edino kat je dobro delal je to da je pomagal v obrambnih nalogah. Tako on kot Deluoufeu sta veliko naredila zadaj, vec kot Suarez in Neymar.

Ekipa se še mora dobro uigrati, sprejeti Valverdejeve zamisli + še kakšna dobra okrepitev (zelo veliko se govori o Seriju in Di Marii) pa mogoče ta sezona le ne bo tako slaba kot je kazalo v zadnjih tednih.

Real trenutno res deluje premočno, ne samo za Barco, tudi za ostale velikane, vendar je sezona dolga in nikoli se ne ve kako se lahko obrne.
BAČO
# 21.08.2017 ob 07:46
Prava vrednost Brcelone bo vidna proti močnejšim nasprotnikom. Betis je dokaj povprečno moštvo.
Abndbn
# 21.08.2017 ob 07:57
Še enkrat več se je dokazalo, kako močan je Real tudi brez Ronalda. Praktično se jim soh ne pozna, če ga ni, in to velja za praktično vseh 11 članov prve enajsterice.
Letos bodo res težko premagljivi, njihova druga postava je boljša od vseh ostalih prvih.
Pri Barci na drugi strani pa se pozna silna odvisnost od Messija, brez njega so 90% slabši, praktično ni napadalne akcije, ki je ne bi sprožil on, ostali igrajo samo v širino in čakajo Messija, da si kaj izmisli. Tako na dolgi rok seveda ne gre. Rabijo vsaj 3 top okrepitve. Vsaj Semedo je očitno okrepitev na nivoju, prva Barcina po par letih, če ni še prehitro za sklepanje.
fc11
# 21.08.2017 ob 07:19
Kr dobra predstava barce, sam ss se zelo dalec,da bodo lahko konkurirali realu v tem trenutku. Semedo prava okrepitev za desni bok po Alvesu.
Sedaj mora priti Seri in se 1-2 igralca.
KlGr
# 21.08.2017 ob 00:41
Jaz vam svetujem, da prešaltate na streame (Bein, Sky, itd.), saj je komentar strokoven, objektiven, analitičen in vedno zanimiv. Obrez je neobjektiven amater za večino tujih komentatorjev.
loli
# 20.08.2017 ob 23:27
A obrez slabo vidi?
twofours44
# 20.08.2017 ob 23:06
Prvi gol kombinacija Isco Benzema Bale.
Drugi gol kombinacija Modric Marcelo Casemiro.
V LaLigi 2017/18 bo Real premočan za nasprotnike, kljub temu da bo Zidane veliko rotiral, ima sijajno ekipo, npr iz barce bi lahko v Realu igral samo Messi, vsi ostali preslabi.
loli
# 20.08.2017 ob 23:30
Pa sem mislil da sem jaz narobe videl
The Stig
# 20.08.2017 ob 23:28
Slabo vidi ja. Ni opazil da je Ramosa najprej igralec Deportiva zadel z glavo v obraz nato ga je Ramos odrinil.
iniesta8
# 20.08.2017 ob 23:18
Messi pa kar tri vratnice...od tega bi bila dva prava eurogola.
sharkyslo
# 21.08.2017 ob 09:54
Neglede na vse pretrese v Barceloni (Neymar, meuspeli nakupi...) je Barcelona prikazala odlično predstavo. S takšnim pristopom imajo dobre možnosti na vseh frontah.
Sapienti sat
# 21.08.2017 ob 07:13
Zasluzena gladka zmaga,ceprav na zacetku Depor res imel dve lepi priloznosti.Prakticno vsi odigrali dobro oz.solidnl,le Ramos.Ze tekom tekme par kar ocitnih napak,potem pa se to kar naredil.nvm,ce res nima kancka pameti,razuma,da gre take delat,pri vodstvu svoje ekipe.Saj verjetno se boljse,da igrata z Valencio Nacho in Varane,ki delujeta za zdaj boljse.
Olorin
# 21.08.2017 ob 02:50
Real z lahkoto, in to zaradi manjka dezurne bozjastne manekenke.
pinkfranc
# 20.08.2017 ob 23:23
odlično, glede na vse težave Barce

Messi pa kr 3 štange, s prejšnjo tekmo skupaj 4 ... Barca skupaj v 2 tekmah 5 štang .... ni vse tako narobe, kot se zdi
lookaaa
# 21.08.2017 ob 07:22
ceprav je real tudi zame velik favorit letosnje sezone tako v LP kot la ligi, pa je vseeno to sele zacetek sezone in zgodi se lahko marsikaj. v LP brez srece itak ne gre, en slab dan in LP gre lahko rakom zvizgat, ostali v LP pa tudi niso toliko slabsi od reala, da nebi mogli ob dobrem dnevu presenetit (kak juve, psg, bayern...).

v la ligi pa je barca se vedno kar nekaj boljsa od ostalih klubov z izjemo reala in ce ne bo delala vecjih napak in pridelala kaksnega vecjega zaostanka, lahko na koncu vseeno napada real. zanj se pricakuje, da bo uspesno igral vse fronte, za barco letos nekako ne verjamem, da bo prisla v polfinale LP, tako da bo imela vsaj eno fronto manj od reala na koncu. skrb za la ligo za barco je edino res zelo kratka klop in morebitne poskodba se kakega nosilca zna biti ze zelo zaskrbljujoca. nujno rabijo okrepitve tako v obrambi, vezni liniji kot napadu.
karnekdo
# 21.08.2017 ob 14:38
Saj je barca odigrala solidno ampak odločilno je bilo, da je Betis prišel dobesedno s spuščenimi hlačkami v Barcelono. Po prvih parih napadih je bilo že več kot očitno ,da igrati pač niso prišli, brez kakoršnega koli plana, samo molit, da jih čim manj pojejo. Pa pri Barci še vedno naredi praktično vsako (nevarno akcijo) Messi. Tudi oba gola sta bila precej posrečena. Prvi avtogol, drugi po res hudi napaki branilca. Drugega polčasa niti nisem gledal, ker tako nezaitereserane ekipe, kot je bil včeraj betis, pač ni vredno gledati. Je pa vseeno barca igrala vsaj v prvem, precej bolje od mojih pričakovanj, sploh brez Suareza in Inieste. Sicer je pa jasno, da barca ne bo kar tako "pustila" prvenstva realu, še vedno so predobra ekipa za to. No ja jasno je vsem razen Obrezu najbrž.
gravitacija
# 21.08.2017 ob 01:01
še 1x več se je pokazal kak umazan igralec je ramos ....
Shyni
# 21.08.2017 ob 09:32
Barci pomagajo sodniki...do zadetka/zmage so prišli tako da je sodnik spotaknil branilca nasprotne ekipe
bobo123
# 21.08.2017 ob 08:01
hehe barca fani ki imate pouno čez real samo počakajte zdaj vam bosta še messi in iniesta skliznila potem ste pa oprostite v riti
karnekdo
# 21.08.2017 ob 00:10
Real brez vsakih presežkov, Benz in Bale skupaj pač nekako ne moreta delovati. Kar precej sreče, da so vodili po prvem polčasu. Veza sicer igra izjemno ampak napak, ko igrata oba Bja enstavno nima idej. Izjemen danes spet Navas, ki ima res super začetek sezone. Rdeči karton ramosa pa spet...sploh ne vem, tekme je konec, sploh ni prekrška, car da rdečega. Pa ja lahko bi ga morda dobil za tisto odrivanje, moral bi ga pa dobiti igralec deporja, ki je prvi z glavo butnil ramosa, česar obrez (seveda, pričakovano) ni opazil.