Trojica nogometašev Barcelone, ki je potopila Eibar: Luis Suarez, Lionel Messi in Munir El Haddadi. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je zablestel s štirimi doseženimi zadetki. Foto: Reuters
Fernando Torres
Fernando Torres je zadel devet minut po vstopu v igro. Foto: EPA

Čeprav je Real vknjižil visoko zmago, pa bi kaj lahko že v uvodnih minutah vodili gostje. V 14. minuti je Iago Aspas s strelom z glavo najprej zatresel vratnico, nato pa mu je po odbiti žogi veselje iz neposredne bližine z obrambo preprečil še Keylor Navas.

Madridčani so v prvem polčasu večkrat oblegali vrata nasprotnika, uspešni pa so bili šele v 41. minuti, ko je v polno z glavo po Iscovem predložku iz kota zadel Pepe.

Šov Ronalda v nadaljevanju
Že na začetku drugega polčasa je kraljevi klub vodstvo prek Cristiana Ronalda podvojil. Portugalski zvezdnik je z razdalje silovito sprožil in premagal nemočnega Rubena Blanca. Ta je moral vnovič po žogo v svojo mrežo v 57. minuti, ko ga je prav tako premagal Ronaldo, tokrat s krasno izvedenim prostim strelom z leve strani. Že hip zatem je bil najboljši strelec Reala na pragu hat-tricka, a mu je dosežek preprečil okvir gola. Zato pa je bil na drugi strani uspešnejši Aspas, ki je v 63. minuti po bliskovitem protinapadu rutinirano z lobom ukanil domačega vratarja.

Goli še kar deževali
Napadi Reala so se kljub vsemu nadaljevali, že dve minuti pozneje je po lepo izvedeni akciji iz bližine prazno mrežo zadel Ronaldo. To je bil njegov 251. gol v La Ligi. V 75. minuti se je med strelce po strelu z glavo vpisal še četrtič. Ni minilo dolgo, ko se je na semaforju izpisal že rezultat 6:1. Po samostojni akciji se je po kazenskem prostoru sprehodil Jese in hladnokrvno zaključil. Goleada se je nadaljevala v 80. minuti, ko je z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora malo mrežico zatresel povratnik Gareth Bale.

Barcelona s štirimi goli prek Eibarja
Nogometaši Barcelone so brez večjih težav dobili srečanje v gosteh proti Eibarju. Katalonce je v 8. minuti v vodstvo popeljal Munir El Haddadi, ki je zadel ob drugi vratnici po Suarezovem predložku. Mreža se je nato znova zatresla v izteku prvega polčasa, ko je z nase spet opozoril Lionel Messi. Izjemni Argentinec je s samostojnim vložkom preigral domačo obrambo in z nizkim strelom ukanil še vratarja Asierja Riesga. V 52. minuti bi pravzaprav morala Barcelona povesti že s 3:0, ko je Messija z natančno podajo našel Luis Suarez, a je Argentincu žoga ušla. Vseeno se mu je uspelo med strelce v 76. minuti vpisati še drugič. Zadel je z bele točke, potem ko je v kazenskem prostoru z roko igral Ivan Ramis.

Varovanci Luisa Enriqueja so bili boljši nasprotnik, v 84. je gol zadel še Suarez. Urugvajec je najprej žogo spravil med nogama Anderja Cape, nato pa z močnim in natančnim strelom v malo mrežico povišal prednost svoje ekipe na 0:4. S takšnim izidom se je tekma tudi končala.

Zmaga Atletica na Mestalli
Na zadnji nedeljski tekmi je Atletico odnesel vse tri točke iz Mestalle (1:3). Jan Oblak se je najbolj izkazal v 24. minuti, ko je sijajno obranil strel Denisa Čeriševa z roba kazenskega prostora. V naslednji akciji so gostje povedli, Koke je zaposlil Antoina Griezmanna, ki je z 20 metrov z levico poslal žogo tik ob vratnici v mrežo. Štiri minute zatem je Paco Alcacer z glavo lepo našel Čeriševa, ki je izenačil.

Igra Atleticu tudi v drugem polčasu ni stekla. Diego Simeone je v 63. minuti v igro poslal Fernanda Torresa. "El Nino" je potreboval le devet minut za zadetek, unovčil je podajo Joseja Marie Gimeneza. Deset minut pred koncem so gostje ostali brez Aderlana Santosa, ki je prejel drugi rumeni karton. Končni izid je postavil rezervist Yannick Ferreira Carrasco pet minut pred koncem.