Luis Suarez je najboljši strelec Primere division z 18 zadetki. Foto: EPA
Lionel Messi je v ponedeljek v Zürichu petič prejel zlato žogo, danes pa jo je predstavil navijačem na Camp Nouu. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je Sportingu iz Gijona zabil dva gola. Foto: Reuters
Gareth Bale
Gareth Bale je staknil poškodbo in je moral zapustiti zelenico. V drugem polčasu je namesto njega zaigral Jese Rodriguez. Foto: Reuters
Antoine Griezmann
Antoine Griezmann je zrežiral zanesljivo zmago vodilnega Atletica nad Las Palmasom. Foto: Reuters

Madridčani, ki so v letošnji sezoni trikrat okusili grenkobo poraza in pod vodstvom prejšnjega trenerja Rafaela Beniteza niso navduševali s prepričljivimi predstavami, so se tokrat znesli nad Gijonom, ki je v zaostanek padel že v 7. minuti srečanja.

Do 18. minute že trikrat v polno
Po predložku Tonija Kroosa je najvišje skočil Gareth Bale in s strelom z glavo premagal nemočnega gostujočega vratarja Ivana Cuellarja, ki je moral v naslednjih minutah po žogo v svojo mrežo še dvakrat. Najprej ga je ukanil Cristiano Ronaldo, ki je lepo sprejel podajo Karima Benzemaja in s strelom v zgornji levi kot povišal vodstvo na 2:0.
Le tri minute pozneje se je med strelce vpisal še Benzema. Francoski napadalec je dosegel krasen zadetek, ko je žogo v mrežo poslal s škarjicami. Do odmora je na stadionu Santiago Bernabeu odjeknila 'petarda'. Najprej je še drugič v polno z rutiniranim strelom po Caravajalovi podaji zadel Ronaldo, izid ob polčasu (5:0) je v 41. minuti postavil Benzema, ki je s strelom prehitel Cuellarja.

V nadaljevanju so se Zidanovi varovanci nekoliko umirili, po dobri uri igre so gostje s severa Španije dosegli častni zadetek. Po lepo izvedenem protinapadu je Keylorja Navasa ob drugi vratnici premagal Isma Lopez.
Po izključitvi vratarja Iraizoza Baski popolnoma nemočni
Lionel Messi je predstavil zlato žogo navijačem na Camp Nouu. Ključni trenutek se je zgodil že v 4. minuti, ko je Luis Suarez prodrl v kazenski prostor, Gorka Iraizoz je zapustil vrata in podrl Urugvajca. Sodnik Antonio Mateu Lahoz ga je izključil in pokazal na belo točko. V vrata je stopil Iago Herrerin, Messi pa je žogo poslal v spodnji desni kot. Z igralcem več se je začel enosmerni promet. Po pol ure igre je Suarez v kazenskem prostoru našel Neymarja, ki je poslal žogo prek Herrerina v mrežo.

Hat-trick Suareza v drugem polčasu
Messi je ob odmoru ostal v garderobi, zamenjal ga je Arda Turan. Takoj na začetku drugega dela je Luis Suarez v kazenskem prostoru zaposlil Neymarja, ki je povišal na 3:0. V 62. minuti je Ivan Rakitić zadel po sijajni akciji Neymarja.
V 68. minuti je Arda Turan z desne strani podal pred vrata, kjer si je Suarez mojstrsko zaustavil žogo s prsmi in z bližine poslal žogo mimo Herrerina v mrežo. Urugvajec je zabil hat-trick sedem minut pred koncem z glavo po podaji Sergia Busquetsa z leve strani.