19-letni Anthony Martial je že v svojem debiju za Manchester United navdušil poln Old Trafford in tako vsaj na začetku upravičil 50 milijonov evrov, kolikor je Manchester plačal zanj Monacu. Foto: Reuters
Daley Blind se veseli vodilnega gola na Old Traffordu. Foto: Reuters
Steven Naismith je odigral tekmo kariere. Foto: Reuters
Everton
Everton je zmagal drugič v sezoni. Foto: EPA
Keleči Iheanačo
Manchester City ostaja s peto zaporedno zmago in stoodstotnim izkupičkom na vrhu Premier lige. Tokrat je bil mož odločitve 18-letni nigerijski rezervist Keleči Iheanačo, ki je bil v sodnikovem podaljšku na pravem mestu za zmago pri Crystal Palaceu z 1:0. Nigerijec je vstopil le 54 sekund pred golom, ko je pospravil v mrežo odbitek po strelu Samirja Nasrija. Foto: Reuters

Rdeči vragi so igrali brez Wayna Rooneyja, ki se je poškodoval na treningu. V napadu ga je zato zamenjal Marouane Fellaini. Domači so imeli od prvega sodniškega žvižga naprej terensko premoč, a jim ni uspelo sprožiti strela v okvir gostujočih vrat, tako da se je polčas končal z 0:0.

Blind povedel Manchester v vodstvo
Nato pa v 49. minuti uigrana akcija za vodilni gol. Juan Mata je s prostega strela z leve strani kazenskega prostora podal v sredino, kjer je Daley Blind "s prve" žogo poslal v desni zgornji kot vrat Simona Mignoleta.

Blind izbil žogo z golove črte
Liverpool je v 57. minuti izpeljal nevarno akcijo, po kateri se je do strela dokopal Danny Ings in namučil Davida De Geo, ki je žogo s skrajnimi močmi odbil mimo desne vratnice. Pred domačimi vrati je bilo nevarno tudi malo pozneje, ko je po podaji iz kota Blind najprej z golove črte izbil poskus Škrtela, nato pa še Firmina.

Herrera kaznoval naivnost Gomeza
In kdor ne da, dobi. V 70. minuti je Joseph Gomez v kazenskem prostoru naivno podrl Anderja Herrera, ki je tudi malo odigral. Kakor koli, sodnik Michael Oliver je pokazal na belo točko, ki jo je zanesljivo izkoristil sam Herrera.

Benteke vlil nekaj upanja gostom
Liverpool se kljub relativno visokemu zaostanku ni predal. V 83. minuti je De Gea s parado odbil poskus Jordana Ibeja, nato pa bil malo pozneje nemočen ob škarjicah Christiana Bentekeja, ki je atraktivno zadel s strelom prek glave.

Sanjski debi Martiala
In ko je že kazalo, da se obeta dramatična končnica, je udaril 19-letni Francoz Anthony Martial, ki je pred 14 dnevi za 50 milijonov evrov na Old Trafford prišel iz Monaca. Martial, ki je v igro vstopil v 65. minuti, je namreč v 86. minuti na levi strani prejel žogo, nato prodrl mimo Nathaniela Clyna in Škrtela v kazenski prostor in s strelom za daljšo vratnico matiral Mignoleta. Zares zadetek, vreden največjih mojstrov. Hkrati pa tudi sanjski debi Francoza, nad katerim je bil navdušen tudi trener Louis van Gaal. Končna statistika: posest žoge 56:44 za Manchester, streli v okvir vrat 3:4.

Naismith Evertonov "zlati" rezervist
Slabše kot Manchestru gre Chelseaju, ki je doživel novo hladno prho, saj ga je na Goodison Parku s 3:1 premagal Everton. Branilci naslova so doživeli že tretji poraz. Junak tekme je bil Škot Steven Naismith, ki je v 9. minuti zamenjal poškodovanega Muhameda Bešića, nato pa dosegel vse tri gole za domače. Prvič je udaril v 17. minuti, ko mu je z leve strani podal Brendan Galloway, Naismith pa je žogo z glavo poslal pod prečko Asmirja Begovića. 28-letni Naismith je le pet minut pozneje močno sprožil z 20 metrov in diagonalno poslal žogo v levi spodnji kot Begovića.

Evrogol Matića le obliž na rano
Nemanja Matić je v 36. minuti poskrbel za potezo tekme, ko je njegov projektil s približno 25 metrov končal v desnem zgornjem kotu vratarja Tima Howarda. A vse upe gostov je v 82. minuti dokončno pokopal Naismith, ki je vtekel na podajo Rossa Barkleyja, nato pa z diagonalnim strelom z desne strani ukanil Begovića.

Chelsea je imel na Goodison Parku terensko premoč (61:39), a je bil Everton precej nevarnejši (streli v okvir vrat 9:2).