Arjen Robben je s šestim golom v letošnji sezoni v nemškem prvenstvu odločil tekmo. Foto: Reuters
Robert Lewandowski in Marcel Ndjeng
Robert Lewandowski je zapravil dve veliki priložnosti v Berlinu. Foto: EPA
Hakan Calhanoglu
Hakan Calhanoglu je že tretjič v letošnji sezoni zadel s prostega strela. Foto: EPA
Klaas-Jan Huntelaar
Klaas-Jan Huntelaar se je s tremi zadetki povzpel na vrh lestvice stelcev. Nizozemec je letos v Bundesligi zadel že sedemkrat. Toliko golov so dosegli tudi Karim Bellarabi, Mario Götze, Alex Meier in Šindži Okazaki. Foto: EPA

Bavarci so v torek doživeli poraz v sodnikovem dodatku v Manchestru proti Cityju (3:2), ki pa ni bil usoden, saj so si izbranci Pepa Guardiole že zagotovili prvo mesto v skupini. Številne poškodbe še vedno povzročajo nekaj težav španskemu strokovnjaku, ki se veseli konca jesenskega dela čez tri tedne.
Hertha v prvem polčasu brez strela na vrata
Olimpijski stadion v Berlinu je bil razprodan, zbralo se je kar 76.200 gledalcev. Toliko jih je le še na pokalnem finalu, ki je vsako leto na sporedu na tem stadionu, zgrajen je bil za olimpijske igre leta 1936. Pred vrati gostiteljev je bilo zelo vroče že v 2. minuti. Thomas Müller je ušel po desni strani in podal v sredino, kjer je Robert Lewandowski meril prek vrat. V nadaljevanju prvega dela so imeli gostje veliko premoč, žogo so imeli skoraj 80 odstotkov igralnega časa v svoji posesti. Povedli so v 27. minuti, ko je Mario Götze podal do Müllerja, ki je s peto našel Robbna. Nizozemec je z 18 metrov z levico poslal žogo ob vratnici v mrežo. Thomas Kraft, ki je bil prvi vratar Bayerna v sezoni 2010/11 pod vodstvom Louisa van Gaala, je bil nemočen. Razmerje strelov na vrata v prvem polčasu je bilo kar 0:10.
Slaba igra Bayerna v drugem polčasu
Drugi polčas je Hertha začela precej pogumneje. Julian Schieber je z desne strani meril mimo vrat. Po uri igre je Jos Luhukay okrepil napad, vstopila sta Ronny in Salomon Kalou. Bayern je skušal z disciplinirano igro zadržati prednost, pred vrati pa ni bil več nevaren. V 71. minuti je Ronny s 35 metrov s prostega strela močno sprožil (vzel je kar 15 metrov zaleta), Manuel Neuer je žogo odbil in jo uspel zadržati pred Jensom Hegelerjem. Sedem minut pred koncem je Robben sijajno zaposlil Lewandowskega, ki se je znašel sam pred Kraftom, vratar Herthe pa je odlično posredoval. Ni se vrgel po tleh, ampak je zaprl kot in odbil žogo. Zadnjo priložnost za izenačenje je zapravil John Anthony Brooks. Američan, ki je zablestel na svetovnem prvenstvu v Braziliji, je streljal prek vrat.
Kozlički ostali brez druge najstrožje kazni
Köln je sanjsko začel derbi Porenja na BayAreni. V 4. minuti je Matthias Lehmann prodrl v kazenski prostor, vratar Bayerja Bernd Leno ga je podrl. Lehmann je zanesljivo zadel z bele točke. Ključen dogodek srečanja se je zgodil po četrt ure igre. Emir Spahić je z glavo skušal podati nazaj proti Lenu, a je to storil zelo slabo, pritekel je napadalec Anthony Ujah, Leno ga je podrl, a sodnik Thorsten Kinhöfer se ni odločil še za drugo najstrožjo kazen za kozličke. Druga enajstmetrovka je bila še precej očitnejša od prve, seveda pa bi si Leno zaslužil drugi rumeni karton in s tem izključitev. V 26. minuti je specialist za proste strele Hakan Calhanoglu streljal po sredini vrat, vratar Timo Horn je žogo skušal ujeti, a mu je ušla iz rok, pritekel je Karim Bellarabi in jo iz bližine zabil pod prečko.
Rezervist Drmić potopil Köln
Po uri igre je sijajni Calhanoglu zavrtinčil žogo s prostega strela s 23 metrov prek živega zidu in jo poslal pod prečko. Prava mojstrovina za vodstvo lekarnarjev. Peter Stöger je iz igre vzel Miša Brečka in Dominica Maroha, vstopila sta Jaja Osako in Bard Finne. Köln je puščal preveč prostora v obrambi in v zadnjih desetih minutah so gostitelji to znali kaznovati. Rezervist Josip Drmić je v 79. minuti povišal na 3:1 po podaji Heung Min Sona. Švicarski napadalec je nato zadel še za 4:1 z volejem dve minuti pred koncem in podal za zadetek Bellarabija v zadnji minuti.
Huntelaar zrežiral visoko zmago Schalkeja
Schalke, ki bo 10. decembra gostoval v Ljudskem vrtu na tekmi zadnjega kroga skupinskega dela Lige prvakov, je hitro prebolel "petardo" proti Chelseaju (0:5). Modri so ugnali Mainz s 4:1. Blestel je Klaas-Jan Huntelaar, ki je prispeval "hat-trick".
Matavž na zelenici le 12 minut
Augsburg je po preobratu v drugem polčasu premagal Hambuger SV s 3:1. Tim Matavž je začel tekmo, a je igrišče zaradi poškodbe gležnja zapustil že v 12. minuti. Trener Thomas Weinzierl je dejal, da bo šele podroben zdravniški pregled v ponedeljek pokazal, kako resna je poškodba 25-letnega napadalca iz Šempetra pri Gorici.
V petek zvečer se je Huub Stevens zmagovito vrnil na klop Stuttgarta, ki je odnesel vse tri točke iz Freiburga (1:4).

13. krog:
FREIBURG - STUTTGART 1:4 (1:1)
Darida 42.; Harnik 31., 76., Gruezo 52., Werner 68.
RK: Mitrović 70./Freiburg

SCHALKE - MAINZ 4:1 (2:1)
Huntelaar 9., 25., 61., Barnetta 54.; Okazaki 44.

Schalke: Fährmann, Neustädter, Kirchhoff (46./Barnetta), Höwedes, Učida, Fuchs (91./Clemens), Aogo, Höger, Meyer (80./Sane), Choupo-Moting, Huntelaar.

Mainz: Karius, Bell, Wollscheid, Jara, Brosinski, Junior Diaz (63./Malli), Geis, J. H. Park (76./Soto), Koo, Allagui (91./Jairo), Okazaki.

Sodnik: Günter Perl

BAYER (L) - KÖLN 5:1 (1:1)
Bellarabi 26., 91., Calhanoglu 61., Drmić 79., 88.; Lehmann 4./11-m

Bayer Leverkusen: Leno, Hilbert, Jedvaj, Spahić, Boenisch, L. Bender (67./Rolfes), Castro, Bellarabi, Calhanoglu (83./Kruse), Son, Kiessling (46./Drmić).

Köln: Horn, Hector, Maroh (77./Finne), Mavraj, Wimmer, Brečko (69./Osako), Vogt, Lehmann, Olkowski, Švento (57./Peszko), Ujah.

Sodnik: Thorsten Kinhöfer

HERTHA - BAYERN 0:1 (0:1)
Robben 27.

Hertha: Kraft, Ndjeng, Hegeler, Brooks, Schulz, Hosogai, Skjelbred, Beerens, Stocker (76./Haraguči), Ben-Hatira (62./Kalou), Schieber (61./Ronny).

Bayern: Neuer, Rafinha, Boateng, Dante, Juan Bernat, Xabi Alonso, Götze (66./Rode), Ribery, Robben, Müller (80./Schweinsteiger), Lewandowski.

Sodnik: Christian Dingert

AUGSBURG - HAMBURGER SV 3:1 (0:1)
Altintop 50., Bobadilla 62., Verhaegh 70./11-m; van der Vaart 45.
Matavž (Augsburg) je igral do 12. minute, ko je moral z igrišča zaradi poškodbe.

WERDER - PADERBORN 4:0 (1:0)
Junuzović 10., Selke 48., Bartels 50., Aycicek 80.

HOFFENHEIM - HANNOVER 4:3 (2:1)
Schwegler 19., Volland 37., Polanski 59., Süle 63.; Stindl 43., 86., Joselu 52.

WOLFSBURG - BORUSSIA (M) 1:0 (1:0)