Roma je povedla po akciji Miralema Pjanića in Kevina Strootmana. Foto: Reuters
Borja Valero
Po zadetku Borja Valera za 0:2 je podpredsednik Milana Adriano Galliani zapustil tribune San Sira.
Alessandro Lucarelli in Andrea Barzagli
Juventus je v 11. krogu z 0:1 premagal Parmo. V 77. minuti je odločil francoski nogometaš Paul Pogba. Foto: Reuters
Andrea Ranocchia
Veselje nogometašev Interja po zadetku za 2:0, ki ga je dosegel osrednji branilec Andrea Ranocchia. Foto: EPA
Domenico Berardi
Domenico Berardi je za drugo zmago Sassuola dosegel tri gole. Foto: EPA

Roma, ki je pred tem nanizala deset zmag v seriji in prejela vsega en gol, je povedla, ko je po lepi akciji Miralema Pjanića zadel Kevin Strootman. V 63. minuti je po prodoru Riccarda Meggiorinija mrežo zatresel Alessio Cerci.

Milan je na enajstih tekmah italijanskega prvenstva zbral le 12 točk. V soboto ga je premagala še Fiorentina, zato je med navijači vedno več nejevolje in razočaranja nad klubsko politiko. Fiorentina je z zadetkoma Juana Vargasa in Borja Valera zmagala z 0:2, tako da Milan zdaj za mestom, ki prinaša nastop v Ligi prvakov, zaostaja že 16 točk. Navijači so žvižgali nogometašem, s transparenti so tudi izrazili nezadovoljstvo s politiko kadrovanja v letošnjem prestopnem roku.

Trener Massimiliano Allegri priznava, da preživlja najtežje trenutke, odkar je pred dobrimi tremi leti postal trener AC Milana. Sobotni dvoboj je v napadu začel trio Valter Birsa-Mario Balotelli-Kaka, slovenskega reprezentanta pa je v 57. minuti (pri zaostanku 0:1) zamenjal Niang, kar ni prineslo preobrata.

V sredo nova težka naloga na Camp Nouu
"Ne gre le za to, kaj smo delali v prestopnem roku, ampak imamo tudi težave s poškodbami (Pazzini, El Shaarawy). Moštvo ne more igrati tako slabo, kot je danes. Naše predstave proti Barceloni, Udineseju in Parmi mi vlivajo upanje, da se lahko poberemo," je povedal Allegri, ki ima med igralci še zaupanje. Ignazio Abate: "Allegri je velika osebnost in odličen trener. Mi smo tisti, ki smo na igrišču."

Vedno manj razumevanja za slabe rezultate ima vodstvo kluba. Podpredsednik Adriano Galliani je svoj sedež zapustil takoj po zadetku Valera. Ključna utegne biti naslednja tekma Serie A prihodnjo nedeljo proti Chievu. Šteje le zmaga, sicer se bo Allegri moral posloviti. Da bi v sredo lahko v Ligi prvakov pripravil presenečenje v Barceloni, ne verjame nihče ...

"Sarma" v Vidmu ni dobil zadetka
Samir Handanović je na stadionu Friuli, kjer je preživel šest sezon, ohranil mrežo Interja nedotaknjeno. Milančani so Udinese, ki je na zadnjih štirih tekmah izgubil še tretjič, premagali s 3:0. Gostje so povedli prek razigranega Rodriga Palacia, ki je mrežo zatresel v 25. minuti. V prvem polčasu je prednost povišal Andrea Rannocchia, ki je zadel po kotu, ki ga je izvedel Esteban Cambiasso.

Zatem so si nekaj lepih priložnosti priigrali tudi Videmčani, Handanović pa se je izkazal na začetku drugega polčasa, ko je zaustavil poskus Antonia Di Nataleja. V sodnikovem dodatku je Inter zadel še tretjič. Palacio je podal, njegov rojak Ricky Alvarez pa je žogo potisnil v prazno mrežo.

Kurtić drugo zmago spremljal s klopi
Nogometaši Sassuola so dosegli drugo zmago v Serie A. Novinci v prvoligaški druščini so v gosteh ugnali Sampdorio (3:4). V drugem polčasu so domačo mrežo zadeli kar štirikrat, trikrat pa je bil uspešen Domenico Berardi, ki je uspešno izvedel dve enajstmetrovki. Sampdoria je sicer tako rekoč ves drugi polčas igrala z igralcem manj. Slovenski reprezentančni vezist Jasmin Kurtić je tekmo spremljal s klopi.

11. krog:
PARMA - JUVENTUS 0:1 (0:0)
Pogba 77.

MILAN - FIORENTINA 0:2 (0:1)
Vargas 27., Valero 73.
Birsa (Milan) je igral do 57. minute, Iličić (Fiorentina) je poškodovan.

SAMPDORIA - SASSUOLO 3:4 (1:0)
Pozzi 19., Eder 65., De Silvestri 81.; Berardi 49., 52./11-m, 88./11-m, Floro Flores 63.

BOLOGNA - CHIEVO 0:0
Krhin (Bologna) in Cesar (Chievo) sta igrala vso tekmo. Lazarević (Chievo) je sedel na klopi.

ROMA              11 10 1 0  25:2  31
NAPOLI            11  9 1 1  24:8  28
JUVENTUS          11  9 1 1  23:10 28
INTER             11  6 4 1  27:12 22
VERONA            11  7 1 3  22:17 22
FIORENTINA        11  6 3 2  22:13 21
LAZIO             11  4 3 4  15:15 15
GENOA             11  4 2 5  11:14 14