Mattia Destro (levo) je bil junak Rome na Sardiniji. Foto: EPA
Marco Parolo
Takole je Marco Parolo premagal Joseja Reino in odločil tekmo v Parmi. Foto: EPA
Senad Lulić in Antonio Candreva
Senad Lulić in Antonio Candreva sta se vpisala med strelce ob zmagi Lazia nad Sampdorio (2:0). Foto: EPA
Diego Milito
Diego Milito je zapravil strel z bele točke. Foto: EPA

Neapeljčane je v deseti minuti nadaljevanja pokopal vezist Marco Parolo. 29-letnik iz Gallarateja je po podaji Mattie Cassanija s silovitim in natančno odmerjenim strelom z roba kazenskega prostora 'iz prve' matiral nemočnega Joseja Reino.

Varovanci Rafaela Beniteza so si na vse kriplje prizadevali izid poravnati, a neuspešno. Po porazu se je njihov zaostanek za Romo še povečal.

Destro junak ob zmagi Rome
Rimljanom, ki so se z novimi tremi točkami še močneje zasidrali na drugo mesto prvenstvene lestvice - za vodilnim Juventusom, ki ga v ponedeljek čaka obračun z Livornom, pa zaostajajo zgolj še za pet točk - je zmago prinesel Mattia Destro, ki je dosegel hat-trick. 23-letni napadalec je prvič mrežo zatresel po dobre pol ure igre, ko je hladnokrvno zaključil protinapad, ki ga je začel Gervinho. Vodstvo Rome je podvojil v 56. minuti, ko je izkoristil natančen predložek Radje Nainggolana in brez težav žogo poslal za hrbet nemočnega Vlade Avramova. Hat-trick je dopolnil slabih 20 minut pozneje, tokrat se je kot podajalec izkazal Alessandro Florenzi. Častni zadetek za gostitelje je z bele točke minuto pred koncem rednega dela srečanja dosegel Mauricio Pinilla.

Milito zapravil najstrožjo kazen
Precej slabše so se odrezali pri Interju, ki je dvakrat zapravil vodstvo in s tem tudi priložnost za dragocene tri točke v boju za mesta, ki še vodijo v evropska tekmovanja (2:2). Za črno-modre, v dresu katerih je Samir Handanović odigral vso tekmo, je bil dvakrat uspešen Mauro Icardi, prvič že v 6. minuti srečanja, a se je Bologna, za katero je Rene Krhin igral do 71. minute, vrnila z zadetkoma Jonathana Cristalda in Panagiotisa Koneja. Zlata priložnost za zmago se je Milančanom nato ponudila v 84. minuti, ko je po prekršku nad Rodrigom Palaciom glavni sodnik Mario Mazzoleni pokazal na belo točko. To je bila Interjeva prva enajstmetrovka v sezoni, Gianluca Curci pa jo je ubranil Diegu Militu.