Nogometaši Rome so znižali zaostanek za vodilnim Juventusom na štiri točke. Foto: Reuters
Radja Nainggolan je v drugem polčasu zrežiral veliko zmago Rome. Foto: Reuters
Stephan El Shaarawy je mojstrsko zavrtinčil žogo od vratnice v mrežo. Foto: Reuters
Mario Lemina
Mario Lemina je potisnil žogo v prazno mrežo po podaji Gonzala Higuaina. Foto: Reuters
false
Diego Farias je za Cagliari dosegel dva gola. Foto: EPA

Izbranci Massimiliana Allegrija lovijo trojno krono, prva dva koraka pa so želeli narediti na rimskem Olimpicu. Prvenstva jim še ni uspelo osvojiti, v sredo ob 21.00 pa jih na tem stadionu čaka še finale pokala proti Laziu.

Asamoah v vratnico, Lemina v polno
Gostje so začeli odločno, že v 7. minuti je Kwadwo Asamoah z močnim strelom stresel vratnico. Stara dama je bila v 21. minuti blizu naslova. Stefano Sturaro je z dolgo podajo v kazenskem prostoru našel Gonzala Higuaina. Argentinec je nesebično podal žogo pred vrata, kjer je Mario Lemina s štirih metrov zatresel prazno mrežo. Odlična akcija Juventusa za zasluženo vodstvo.

De Rossi v drugem poskusu matiral Buffona
Roma je odgovorila štiri minute zatem. Po podaji iz kota je branilec Kostas Manolas prišel do strela z glavo, Gianluigi Buffon je njegov strel odbil, pritekel je Daniele De Rossi. Njegov prvi strel je Buffon še uspel odbiti, nato pa je potisnil žogo z enega metra v mrežo.

Podaja in gol Nainggolana
V 56. minuti je Radja Nainggolan na levi strani našel Stephana El Sharaawyja, ki si je naravnal žogo na desnico in jo z natančnim diagonalnim strelom poslal od vratnice v mrežo. Devet minut zatem jo končni izid postavil razigrani Nainggolan z močnim strelom z desetih metrov po lepi podaji Mohameda Salaha.

Navijači Rome so bili navduešeni, v 93. minuti pa je vstopil še njihov ljubljenec Francesco Totti. Juventus si lahko "scudetto" zagotovi naslednjo nedeljo, ko bo gostil Crotone.

Prvi gol Zajca v Serie A
Slovenski reprezentant Miha Zajc je v 36. krogu Serie A dosegel prvi gol za Empoli, ki pa je izgubil proti Cagliariju (3:2).

Cagliari je po prvem polčasu vodil že s 3:0, a se je Empoli v drugem polčasu vrnil tudi po Zajčevi zaslugi.

22-letni vezist je svoj prvenec v italijanskem prvenstvu dosegel na četrti tekmi, ki jo je odigral v dresu Empolija. V igro je Zajc vstopil v 76. minuti, že tri minute pozneje pa se je vpisal med strelce.

Prodiral je po desni strani, za trenutek je žogo oddal Radetu Kruniću, ki mu jo je takoj vrnil. Zajc je nadaljeval akcijo, preigral obrambne igralce in z bližine močno streljal v desni kot, vratar Cagliarija Rafael je bil nemočen (3:1). Zajc je Rafaela prelisičil tudi pri drugem golu, šel je mimo njega in podal žogo Massimu Maccaroneju, ki jo je zlahka spravil v mrežo (3:2).

Empoli je imel v 54. minuti možnost znižati zaostanek, a je Rafael Manuelu Pucciarelliju ubranil 11-metrovko. Ob koncu tekme je bil Cagliari bližje četrtemu golu kot Empoli izenačujočemu golu. V 93. minuti je Marco Borriello streljal z glavo, a je šla žoga mimo leve vratnice.

Novi poraz Interja
Inter tudi po slovesu trenerja Stefana Piolija nadaljuje črni niz - že osem tekem niso dosegel zmage. Tokrat je bil usoden Sassuolo, ki je zmagal z 1:2.

36. krog:
ROMA
- JUVENTUS 3:1 (1:1)
De Rossi 25., El Shaarawy 30., Nainggolan 65.; Lemina 21.

Roma: Szczesny, Rüdiger, Manolas, Fazio, Emerson, De Rossi, Paredes, Salah (93./Totti), Nainggolan (78./Juan Jesus), El Shaarawy, Perotti (69./Grenier).

Juventus: Buffon, Lichtsteiner (64./Dani Alves), Bonucci, Benatia, Asamoah, Lemina, Pjanić, Sturaro (69./Dybala), Cuadrado (78./Marchisio), Higuain, Mandžukić.

Sodnik: Luca Banti

INTER - SASSUOLO 1:2 (0:1)
Eder 70.; Iemmello 37., 50.
Handanović (Inter) je branil vso tekmo.

SAMPDORIA - CHIEVO 1:1 (1:0)
Quagliarella 11.; Inglese 46.
Birsa zaradi kartonov ni bil v postavi, Cesar (oba Chievo) je igral vso tekmo.

PALERMO - GENOA 1:0 (1:0)
Rispoli 13.
Anđelković (Palermo) je igral do 83. min.

TORINO - NAPOLI 0:5 (0:1)
Callejon 7., 77., Insigne 60., Mertens 72., Zielinski 78.

BOLOGNA - PESCARA 3:1 (1:1)
Destro 8., 92., Di Francesco 48.; Bahebeck 24.

CROTONE - UDINESE 1:0 (1:0)
Rohden 18.
Kotnik (Crotone) je bil na klopi.

CAGLIARI - EMPOLI 3:2 (3:0)
Sau 7., Farias 17., 45.; Zajc 79., Maccarone 85.
Pucciarelliju (Empoli) je v 54. minuti vratar Cagliarija ubranil 11-m. Zajc (Empoli) je igral od 76. minute.