Cristiano Ronaldo je zadel s prostega strela in tudi z bele točke. Foto: EPA
Neymar je že v 5. minuti načel mrežo Baskov. Foto: EPA
Diego Costa
Brazilski napadalec Diego Costa (v sredini) je do 25. minute dosegel oba gola za Atletico. Foto: EPA

Kraljevi klub na gostovanju pri novincu v španski ligi ni blestel. V prvem polčasu je imel Sergio Ramos veliko srečo, da ni dobil drugega rumenega kartona po grobem prekršku.
V 52. minuti je Real povedel, potem je Ronaldo s prostega strela s 25 metrov poslal žogo v mrežo, živi zid se je razmaknil in vratar Manu Herrera je bil nemočen. Gostje so spretno branili prednost, v 92. minuti pa je rezervist Richmond Boakye z glavo matiral Diega Lopeza in poskrbel za pravo evforijo na stadionu Manuel Martinez Valero.
Muniz Fernandez je določil tri minute sodnikovega dodatka. Real je pritiskal, dodani čas je že zdavnaj potekel, ko je Pepe povlekel Carlosa Sancheza v gneči pred vrati za dres, oba sta padla, glavni sodnik pa je na začudenje vseh stegnil desnico proti beli točki. Ob velikem ogorčenju igralcev Elcheja je podelil številne rumene kartone, Ronaldo pa je zanesljivo izvedel najstrožjo kazen.

Barca ima še vedno maksimalno število točk
Nogometaši Barcelone so zmagali še šestič zapored, potem ko so na Camp Nouu s 4:1 nadigrali Real Sociedad. Barcelona je povedla v 5. minuti iz prvega pravega napada. Alexis Sanchez je z desnega roba kazenskega prostora podal v sredino, kjer se je ob nespretnih gostujočih branilcih Neymar dokopal do žoge in jo spravil čez golovo črto. To je bil prvi prvenstveni gol Brazilca.

Messi in Busquets razblinila vse dvome o zmagovalcu
Že v 8. minuti je semafor kazal 2:0. Neymar je prodrl po levi strani kazenskega prostora, nato pa podal na daljšo vratnico, kjer je osamljeni Lionel Messi žogo z glavo poslal v mrežo. Barcelona je v 23. minuti dosegla še tretji gol. Najprej sta Messijev poskus ustavili prečka in vratnica, nato pa se je do izbite žoge dokopal Sergio Busquets in z roba kazenskega prostora zadel spodnji levi kot gostujočih vrat. Katalonci so bili občutno boljši in bi v nadaljevanju lahko še povišali prednost.

Bartra postavil piko na i
Kljub podrejenosti so Baski v 64. minuti dosegli častni zadetek, potem ko niti Busquetsu niti Gerardu Piqueju ni uspelo izbiti žoge. Ta je prišla do Alberta de la Belle, ki je nato z nekaj metrov zatresel mrežo. Ta zadetek seveda ni ogrozil zmage Barce, ki je v 77. minuti dosegla še četrti gol. Po podaji Messija z leve strani je bil pred vrati na pravem mestu Marc Bartra.

Diego Costa mož odločitve v Madridu
Barcelona tako ostaja na vrhu lestvice, njen prvi zasledovalec pa je še naprej z enakim številom točk Atletico Madrid, ki je doma z 2:1 porazil Osasuno. Oba gola za Madridčane je dosegel Diego Costa.