Juan Mata je v življenjski formi. Foto: EPA
Wayne Rooney je prvi nogometaš Manchester Uniteda po Davidu Beckhamu (2001), ki je na isti tekmi dosegel gol in avtogol. Foto: EPA
Edin Džeko je zmagoviti zadetek proslavil v slogu soigralca Maria Balotellija. Foto: EPA

Španec je na tekmi preobratov dosegel zadetka v 66. in 69. minuti in bil podajalec pri golu Daniela Sturridgea v zadnjih trenutkih srečanja. Na zadnjih štirih prvenstvenih obračunih je Mata dosegel tri gole in prispeval pet podaj.

Mata hitro odgovoril na preobrat Tottenhama
Chelsea je boljšo igro v prvem polčasu kronal z evrogolom Garyja Cahilla, ki je zadel pod prečko z volejem z roba kazenskega prostora v 18. minuti. Tottenham se je v igro vrnil na začetku drugega dela. V 47. minuti je zadel William Gallas, Spurse pa je v vodstvo z 200. golom v karieri sedem minut pozneje popeljal Jermain Defoe. V 66. minuti je Mata najprej kaznoval slabo posredovanje Gallasa, tri minute pozneje pa je matiral Brada Friedla po izjemni podaji Edena Hazarda. Tottenham je v sklepnem delu pritiskal za izenačenje, vendar je v 90. minuti prejel še četrti zadetek.

Prvi domači poraz Spursov na londonskih obračunih po 5 letih
Srečanje je bilo še posebej čustveno za trenerja Tottenhama Andrea Villasa Boasa, ki ga je Chelsea odslovil marca. To je prvi domači poraz Tottenhama v londonskih obračunih po letu 2007. V tem času so Spursi na 20 tekmah dosegli 13 zmag in 7 remijev. Četrtkovi nasprotniki Maribora v Evropski ligi so igrali brez Garetha Bala, ki je bil v oporo svojemu dekletu pri rojstvu otroka.

Rooney kot Beckham pred enajstimi leti
Manchester United je bil s 4:2 boljši od Stoke Cityja. Wayne Rooney je v 11. minuti dosegel prvi zadetek v sezoni, vendar je z glavo premagal lastnega vratarja. Odkupil se je 16 minut pozneje, ko je prav tako z glavo dosegel gol za 1:1. Zadnji v dresu Manchester Uniteda, ki je dosegel gol in avtogol na isti tekmi, je bil David Beckham leta 2001. Tik pred polčasom je rdeče vrage v vodstvo popeljal Robin van Persie, na 3:1 pa je v 46. minuti povišal Danny Welbeck. Rooney se je med strelce vpisal še v 65. minuti.

Rezervist Džeko rešil Manchester City
Manchester City si je na gostovanju pri West Bromwichu tri točke priboril v zadnji minuti, ko je drugič zadel Edin Džeko. Branilci naslova so od 23. minute igrali brez izključenega Jamesa Milnerja. Gostitelji so povedli v 67. minuti, malce pozneje pa je Roberto Mancini v igro poslal Džeka. Bosanski reprezentant se mu je oddolžil v 80. minuti z izenačujočim zadetkom. V nadaljevanju se je nekajkrat izkazal vratar Joe Hart, Džeko pa je v sodnikovem dodatku kronal lep protinapad sinjemodrih.