Alexis Sanchez je v letošnjem prvenstvu dosegel sedem golov. Foto: Reuters
Arsene Wenger bo v nedeljo postal novi rekorder Premier lige po številu tekem. Foto: Reuters

Sanchez zrežiral zmago topničarjev na Selhurst Parku

Wenger ujel Fergusona na večni lestvici Premier lige
28. december 2017 ob 23:06
London - MMC RTV SLO

Alexis Sanchez je z dvema zadetkoma zagotovil Arsenalu zmago na Selhurst Parku (2:3). Crystal Palace se je na zadnji tekmi 20. kroga Premier lige dobro upiral.

Topničarji s tremi točkami ostajajo na šestem mestu in zaostajajo le točko za četrtouvrščenim Liverpoolom. Premoč Arsenala v prvem polčasu je v 25. minuti kronal Shkodran Mustafi, ki je pospravil v mrežo odbito žogo, potem ko je strel Alexandra Lacazetta odbil vratar Julian Speroni.

Gostitelji so izenačili v 50. minuti, ko je Wilfried Zaha ušel po levi strani in podal v kazenski prostor. Andros Townsend je z natančnim strelom z levo nogo zadel s 13 metrov. V 62. minuti je Sanhcez ob bližnji vratnici ukanil Speronija po podaji Lacazetta. Štiri minute zatem je razigrani Jack Wilshere s svoje polovice poslal dolgo podajo v kazenski prostor, Sanchez si je sijajno zaustavil žogo in povišal na 1:3. Končni izid je postavil James Tomkins z glavo po podaji iz kota.

Arsene Wenger je izenačil rekord legendarnega Sira Alexa Fergusona (528 zmag v vlogi trenerja Manchester Uniteda), saj je 810-krat sedel na klopi Arsenala v Premier ligi. Veselil se je 468. zmage. V nedeljo bo postal novi rekorder na tekmi z West Bromwichem.

20. krog:
CRYSTAL PALACE - ARSENAL 2:3 (0:1)
Townsend 50., Tomkins 89.; Mustafi 25., Sanchez 62., 66.

Crystal Palace: Speroni, Kelly (80./Fosu Mensah), Dann, Tomkins, Schlupp, Loftus-Cheek (70./Sako), Cabaye (53./McArthur), Milivojević, Townsend, Zaha, Benteke.

Arsenal: Čech, Chambers, Koscielny, Mustafi, Bellerin, Xhaka (87./Maitland Niles), Wilshere, Kolašinac, Özil, Lacazette (75./Coquelin), Sanchez.

Sodnik: Michael Oliver

NEWCASTLE - MANCHESTER CITY 0:1 (0:1)
Sterling 31.

TOTTENHAM - SOUTHAMPTON 5:2 (2:0)
Kane 22., 39., 67., Alli 49., Son 51.; Boufal 64., Tadić 82.

CHELSEA - BRIGHTON 2:0 (1:0)
Morata 46., Alonso 60.

MANCHESTER UNITED - BURNLEY 2:2 (0:2)
Lingard 53., 91.; Barnes 3., Defour 36.

BOURNEMOUTH - WEST HAM 3:3 (1:1)
Gosling 30., Ake 57., Wilson 91.; Collins 8., Arnautović 82., 89.

HUDDERSFIELD - STOKE CITY 1:1 (1:0)
Ince 10.; Sobhi 60.

WATFORD - LEICESTER 2:1 (1:1)
Wague 45., Doucoure 65.; Mahrez 38.

WEST BROMWICH - EVERTON 0:0

LIVERPOOL - SWANSEA 5:0 (1:0)
Coutinho 6., Firmino 52., 66., Alexander Arnold 65., Oxlade Chamberlain 82.

Churchill W.

Proti letos izjemnemu Cityju je to edini način, da ne končaš tekmo z petardo ali več v mreži. Kaj misliš, da bo Rafa šel z nekim povprečnim kadrom igrat odprto proti Cityju? Saj, ko je bil Pep v Barci so redki šli bolj odprto v tekmo in ponavadi tudi pokasirali par komadov. Imel je Newcastle tudi malo sreče, da so Cityjevi igralci kar nekaj lepih šans zgrešili.
Anfield1892
# 29.12.2017 ob 07:59
Luzer si kar ti sam....
schawlly
# 29.12.2017 ob 03:55
"Crystal palace se je dobro upiral!" Hahaha - kot, da bi Arsenal igral pri kakem tretjeligašu, in ne klubu Premier lige, ki je bil že 8 tekem brez poraza!
barto_
# 29.12.2017 ob 11:11
thespecialone
Ja, še posebej Liverpoolu, ki ima "samo" 5 zmag v CL. :P
# 29.12.2017 ob 10:07
Je kdo gledal tekmo Newcastle-ManCity?
Kakšen bunker je pripravil Benitez na domačem terenu!!?!
Bruh na kvadrat. Pa še zdržal mu ni.
Če se Newcastle imel do gola Sterlinga 5x žogo po max 2 sek naj me kokla brcne!
Ko so pa fasal gol, so pa kar naenkrat lahko ne samo igrali ampak bili celo nevarni!

Pa da sem navijač Newcastla ki je plačal karton za tekmo vdrem na igrišče in usekam na gobec Beniteza že v 5 min tekme!
Arsenal_fan1
# 29.12.2017 ob 00:16
Sovrazim te rekorde, ki to v resnici niti niso, nogomet se je igral se pred letom 92, ko je na sceno stopil Sky. Isto velja tudi za rekord Kanea, ki to v resnici ni, do popolnega rekorda mu se manjka 10 golov.
# 29.12.2017 ob 15:17
@FCB
Ne vem no. Ko so po prejetem golu mogli začeti napadati, ker braniti niso imeli ničesar več, Newcastle sploh ni bil slab.
Da bi tako postavitev - 11 igralcev dobesedno na golovi črti, Rafa practiciral na gostovanju mogoče niti ni sporno. Ampak na domačem igrišču??
Letos sem si pogledal kar nekaj tekem ManC pa ni bilo ene ekipe, ki bi šla v tekmo tako posrano!
mth213
# 29.12.2017 ob 11:46
@patriot44x2

Očitno letos prvič gledaš Arsenal, da takšno bedarijo rečeš. Prav zaradi Sancheza je Arsenal v tem položaju. Manjka njegovih 15 golov, opočasnjuje igro, izgublja nešteto žog,... Včeraj je končno imel malo boljšo tekmo. Bomo videli, če bo ponovil. Problem je, da namesto da bi bil nevaren in se temu primerno gibal, hoče zraven igrat in sodelovati v igri. Za to pa vemo, da ni dovolj dober. Pogrešali ga bomo glede njegove igre v prejšni sezoni, če pa gledamo letos pa prav zagotovo ne.
Anfield1892
# 30.12.2017 ob 17:58
@thespecialone

Cel svet se smeji tvojemu komentarju, ki resno konkurira za najbolj butasto izjavo leta.
patriot44x2
# 29.12.2017 ob 08:55
Arsenal bo tenko pisku ko Sanchez gre.
gravitacija
# 29.12.2017 ob 01:38
arsenal klasična luzerska ekipa zadnjega desetletja ni osvojil nič omembe vrednega