Luis Suarez je Barceloni v Granadi s hat-trickom prinesel zmago in dragocene tri točke, ki so ji zagotovile naslov španskega prvaka. Foto: Reuters
Luis Suarez
Suarez je v letošnji sezoni La Lige zadel 40 golov in je tudi postal najboljši strelec lige. Cristiano Ronaldo jih je zadel 35, Lionel Messi 26, Neymar in Karim Benzema po 24. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo se je že po slabe pol ure igre dvakrat vpisal med strelce. Foto: Reuters
Ronaldo je v La Coruni igral samo prvi polčas, v drugem je njegovo mesto na zelenici zasedel James Rodriguez. Foto: Reuters

Barcelona je morala v zadnjem krogu nujno osvojiti tri točke, če je želela ubraniti naslov španskega prvaka. Katalonci so hitro pritisnili na vrata gostiteljev in svoje delo opravili že v prvem polčasu, mož odločitve je bil Luis Suarez. To je za njih 24. naslov španskega prvaka.

Tudi madridski Real je opravil svojo nalogo, premagal je Deportivo iz La Corune (0:2), a ob zmagi Barcelone v Granadi je na prvenstveni lestvici po končani sezoni za največjim tekmecem zaostal za točko. Tretji je Atletico Madrid.

Barcelona ima letos sicer možnost osvojiti dvojček, saj bo naslednjo nedeljo igrala še v finalu španskega kraljevega pokala na stadionu Vicente Calderon v Madridu proti Sevilli.

Suarez na pravem mestu ob pravem času
Nogometaši Barcelone so v Granadi takoj pritisnili na vrata gostiteljev. Že v uvodnih minutah je s strelom z glavo zapretil Gerard Pique, žogo je na golovi črti ujel vratar Andres Fernandez. V 10. minuti je Lionel Messi poskusil z roba kazenskega prostora, kmalu zatem je z novim strelom z glavo po predložku iz kota poskusil Pique, a je žogo poslal v naročje Fernandeza. V 22. minuti je gostom le uspelo doseči tako želeni zadetek, med strelce se je vpisal Suarez. Neymar je na levi strani lepo našel Jordija Albo, ki je podal pred vrata, tam pa je povsem neovirano okroglo usnje v prazno mrežo pospravil urugvajski napadalec, sicer najučinkovitejši strelec Barcelone v letošnji sezoni.

Suarezu je uspelo mrežo v 38. minuti zatresti še drugič. Javier Mascherano je z dolgo diagonalno podajo v napad našel Danija Alvesa, ki je pred vrata poslal predložek, tam pa je 29-letnik iz Salta z glavo zadel za 0:2. S tem je ob Messiju in C. Ronaldu postal šele tretji nogometaš v La Ligi, ki mu je uspelo v eni sezoni doseči 39 zadetkov ali več.

Do hat-tricka v 86. minuti
V nadaljevanju so varovanci Luisa Enriqueja še vedno pritiskali na vrata gostiteljev, v 55. minuti je vratarjeve dlani pošteno s prostega strela ogrel Messi, nato je dve lepi priložnosti zapravil Neymar. Najprej ga je po uri igre z natančno podajo zaposlil Suarez, a je Brazilec zapravil strel ob drugi vratnici, nato je vratarja nastreljal še po krasni globinski podaji Messija. Končni izid je z dopolnjenim hat-trickom po Neymarjevi podaji postavil Suarez. Popolno slavje Barcelone se je lahko začelo.

Ronaldo že po nekaj minutah do 50. gola
V La Coruni je Deportivo začetni izid proti madridskemu Realu uspel zadržati le sedem minut. Po lepem kombiniranju Garetha Bala in Karima Benzemaja je ob drugi vratnici zadel Cristiano Ronaldo. To je bil zanj že 50. gol v vseh tekmovanjih za Real v letošnji sezoni, kar mu je uspelo v zadnjih šestih letih doseči že šestič zapored. Odlični 31-letnik se s prvim zadetkom ni zadovoljil, po slabe pol ure igre se je med strelce vpisal še drugič - po predložku iz kota je tokrat zadel z glavo. Domači so sicer zahtevali prekršek v napadu, potem ko je Bale podrl Alejandra Arribasa, a je piščalka glavnega sodnika Antonia Mateua Lahoza ostala nema.

Gostje s Santiaga Bernabeua so bili boljši nasprotnik tudi v nadaljevanju, a mreže niso več zatresli. Zinedine Zidane je med odmorom zamenjal Ronalda s Jamesom Rodriguezom, pozneje je počitek namenil še Toniju Kroosu in Balu. Vsekakor pametna poteza, saj galaktike 28. maja čaka tekma sezone - finale Lige prvakov v Milanu proti mestnemu tekmecu Atleticu.