Nogometaši Bradforda so pripravili veliko senzacijo na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters
Patrick Bamford
Patrick Bamford je v 52. minuti načel mrežo Manchester Cityja. Foto: Reuters

Modri so na svojem Stamford Bridgeu zapravili vodstvo z dvema goloma razlike in na koncu klonili celo z 2:4 proti tretjeligašu Bradfordu, potem ko je nekdanji igralec modrih Filipe Morais v 74. minuti prinesel izenačenje, delo pa sta v zaključku tekme dokončala Andy Halliday in Mark Yeates. Za gostitelje sta bila še v prvem polčasu uspešna Gary Cahill in Ramires.

Mourinho: To je sramota
Menedžer Chelseaja Jose Mourinho, ki v svoji trenerski karieri v Angliji še ni izpadel proti nižjerangiranemu moštvu, je bil seveda v svojem slogu brez dlake na jeziku: "Sram me je, tako kot bi moralo biti tudi igralce. To je sramota, športna sramota, a še vedno sramota. To se zgodi vsakemu moštvu vsake toliko časa, a zame je prvič - nesprejemljivo je izgubiti proti ekipi iz nižje lige," je dejal Portugalec, ki je ob tem še dodal, da niti eden od igralcev Bradforda "z vsem spoštovanjem" ne bi mogel zaigrati za njegovo Chelseajevo moštvo.

Bamford in Kike šokirala City
Medtem je drugoligaš Middlesbrough zakraljeval na Etihadu in pri angleškem prvaku Manchester Cityju slavil z 0:2. Goste je v vodstvo popeljal Patrick Bamford, sicer igralec Chelseaja na posoji, Kike pa je dokončno prelomil tekmo v zaključku tekme. City je igral s številnimi prvokategorniki, tudi Sergiom Agüerom in Davidom Silvo, vendar se vseeno presenetljivo poslovil.

Že včeraj je do ponovitve tekme zaradi remija 0:0 proti Manchester Unitedu prišel četrtoligaš Cambridge.