Interjev mož odločitve Felipe Melo (levo) si je po zadnjem sodnikovem žvižgu dal duška. Foto: EPA
Inter
Inter je odlično začel novo sezono. Črno-modri so tretjič zapored, skupaj pa četrtič, zmagali z 1:0. Foto: EPA
Simone Zaza
Po strelu Juventusovega Simoneja Zaze (na sliki) je branilec Frosinoneja Leonardo Blanchard poslal žogo za hrbet svojega vratarja Nicole Lealija. Foto: EPA

Vrata črno-modrih je vso tekmo branil slovenski reprezentant Samir Handanović. Prvi polčas se je končal brez golov, nato pa je odločitev padla v 56. minuti, ko je Felipe Melo po podaji iz kota visoko skočil in žogo z glavo zabil pod prečko nemočnega Rafaela.

Inter tako s polnim izkupičkom 15 točk ostaja na vrhu Serie A. Na drugo mesto se je z zmago (2:0) nad Bologno zavihtela Fiorentina, pri kateri je Josip Iličić igral od 79. minute.

Blanchard od bedaka do junaka
Branilec naslova Juventus je po še eni bledi predstavi le remiziral (1:1) z zadnjeuvrščenim Frosinonejem. Domači so povedli v 50. minuti, ko je Simone Zaza sprožil z roba kazenskega prostora, žoga je nato zadela Leonarda Blancharda, ki jo je nespretno poslal za hrbet svojega vratarja Nicole Lealija. A Blanchard se je odkupil v sodnikovem podaljšku, ko je po podaji iz kota zadel za sploh prvo točko Frosinoneja v novi sezoni.

Zmaga za Birso in Cesarja
Valter Birsa
in Boštjan Cesar sta se s Chievom veselila tesne zmage (1:0) nad Torinom. Aljaž Struna je odigral vso tekmo za Palermo, ki pa je doma izgubil (0:1) s Sassuolom. Siniša Anđelković je bil na klopi Siciljancev. Jasmin Kurtić bo z Atalanto v četrtek gostoval pri Empoliju.

5. krog:
CARPI - NAPOLI 0:0
Vida Belca ni bilo v postavi Carpija.

CHIEVO - TORINO 1:0 (0:0)
Castro 75.
Valter Birsa je igral do 80. minute, Boštjan Cesar (oba Chievo) pa vso tekmo.

FIORENTINA - BOLOGNA 2:0 (0:0)
Blaszczykowski 72., Kalinić 82.
Josip Iličić je za Fiorentino igral od 79. minute.

: Rigoni 86./Palermo
Aljaž Struna je igral vso tekmo za Palermo, medtem ko je bil Siniša Anđelković na klopi.

SAMPDORIA - ROMA 2:1 (0:0)