Arturo Vidal je dvakrat zadel že v ponedeljek na Olimpicu proti Laziu, tudi tokrat pa je zanesljivo izvedel najstrožjo kazen. Foto: EPA
Josip Iličić
Josip Iličić je obdržal Palermo v boju za obstanek. Foto: EPA
Iličić je v sodnikovem dodatku dosegel deveti zadetek v letošnji sezoni. Foto: EPA
Lorenzo Insigne
Lorenzo Insigne je Napoliju zagotovil tri točke. Foto: EPA
Tommaso Rocchi in Jonathan
Tommaso Rocchi in Jonathan sta zrežirala zmago Interja. Foto: EPA

Stara dama je vse bližje ubranitvi naslova, saj ima še vedno enajst točk naskoka pred Napolijem. Milan, ki pred tem ni izgubil kar 14 tekem v Serie A, se bo moral še pošteno potruditi za tretje mesto, ki vodi v kvalifikacije za Ligo prvakov, saj ima le točko več od Fiorentine.

Vratar Abbiati z igrišča že po četrt ure
V 7. minuti so imeli gostitelji lepo priložnost, Andrea Pirlo je zapretil s prostega strela, vendar je bil Christian Abbiati zbran. Vratar Milana se je ob posredovanju poškodoval, po četrt ure je vstopil Marco Amelia. Igra v prvem delu ni navdušila, velikih priložnosti ni bilo.
Milan popolnoma brez idej
V 57. minuti je Amelia popolnoma brez potrebe stekel iz vrat in podrl Kwadwa Asamoaha, sodnik Luca Banti je pokazal na belo točko. Arturo Vidal je mojstrsko poslal žogo pod prečko za veselje na Juventus Areni. Milan ni imel pravega odgovora, Paul Pogba in Mirko Vučinić sta imela priložnosti za 2:0, a nista bila dovolj zbrana. Gostje so poskušali od daleč, vendar Gianluigi Buffon ni imel veliko dela.
Iličić v 94. minuti priigral točko Palermu
je znova rešil Palermo, ki se bori za obstanek med elito. Slovenski reprezentant je dosegel četrti zadetke na zadnjih štirih tekmah. V četrti minuti sodnikovega dodatka povsem ob koncu tekme je Iličić zagotovil točko Palermu na sicilijanskem derbiju v Catanii (1:1). Akcijo je začel vratar Stefano Sorrentino, ki je poslal dolgo žogo v kazenski prostor. V skoku je bil najvišji Urugvajec Abel Hernandez, ki je z glavo podal pred vrata, Iličić pa jo je pred Marianom Andujarjem poslal v mrežo. Argentinski vratar je nato zaradi protesta tudi dobil rdeči karton. Catania je povedla v 69. minuti, ko je bil uspešen Pablo Barrientos. V dresu Palerma je igral tudi Jasmin Kurtić, ki je zelenico zapustil v 78. minuti.

Insigne junak v Neaplju
Napoli je po zaslugi Lorenza Insigneja na dobri poti k drugemu mestu. Na San Paolu je rezervist Lorenzo Insigne zadel v 94. minuti za zmago nad Cagliarijem (3:2). Strel italijanskega napadalca se je odbil od Gabrieleja Perica in prek vratarja Michela Agazzija končal v mreži ter zagotovil Neapeljčanom dragocene tri točke.

Veteran Rocchi rešil Inter
Junak Interja je bil na San Siru proti Parmi (1:0) 35-letni veteran Tommaso Rocchi. Izkušenemu napadalcu je v kazenski prostor podal brazilski branilec Jonathan, Rocchi, ki je bil nepokrit, sicer žoge ni najbolje zadel, a je vendarle končala v mreži. Samirju Handanoviću je uspelo ohraniti mrežo nedotaknjeno. ''Nerrazzurri'' so z novimi tremi točkami na dobri poti k uvrstitvi v evropska tekmovanja.