Diego Milito je imel sanjski večer na zasneženem San Siru. Argentinec se je vrnil v formo iz pomladi 2010, ko je Interju priigral vse tri lovorike. Foto: EPA
Fabrizio Miccoli je bil neustavljiv v drugem polčasu. Foto: EPA
Tudi na San Siru so imeli številni delavci precej dela s snegom pred začetkom srečanja Inter - Palermo. Foto: EPA
Tommaso Rocchi in Hernanes
Tommaso Rocchi in Hernanes sta zrežirala veliko zmago Lazia. Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović in Stefan Radu
Zlatan Ibrahimović je najboljši strelec Serie A. V letošnji sezoni je dosegel že 15 golov. Tokrat ni imel svojega večera. Foto: Reuters

Italijanski prvaki so imeli na Olimpicu v prvem polčasu dve veliki priložnosti. Strel Stephana El Shaarawija v 32. minuti je odbil vratar Federico Marchetti. Šest minut zatem je bil preveč sebičen najboljši strelec italijanskega prvenstva Zlatan Ibrahimović, saj bi lahko zaposlil osamljenega Robinha v sredini.
V 47. minuti je glavni sodnik Antonio Damato že pokazal na belo točko po igranju Andreja Diasa v kazenskem prostoru z roko, a se je po posvetovanju s stranskim sodnikom premislil. V 76. minuti je Tommaso Rocchi podal do Hernanesa, ki je streljal s težkega položaja, vratar Milana Christian Abbiati pa ni najbolje posredoval in žoga mu je ušla v mrežo. Že v naslednji akciji je imel Brazilec na nogi 2:0, a je za las meril mimo vrat. Zmago Lazia je potrdil Rocchi pet minut pred koncem, ko je mojstrsko poslal podajo Senada Lulića z leve strani pod prečko.

Milan ima zelo naporen razpored
Za rdeče-črne je bil to uvod v izjemno naporni del sezone, saj jih februarja čaka ogromno težkih tekem. Po gostovanju v Rimu na San Siru prihaja Napoli, sledi pa gostovanje v Vidmu. Italijanski prvaki se bodo konec meseca pomerili še z vodilnim Juventusom, s staro damo pa jih čakata še dve dve polfinalni pokalni tekmi. Tudi v Ligi prvakov ima Milan zelo težko nalogo, saj se bo srečal z Arsenalom.
Milito in Miccoli blestela v Milanu
Pravo dramo so videli gledalci na San Siru. Palermo je povedel v 17. minuti z golom Andree Mantovanija. Pet minut zatem je izenačil Diego Milito. V drugem delu sta tri gole zabila sijajni Milito in Fabrizio Miccoli, ki se je še posebej razigral po vstopu Josipa Iličića v 62. minuti.