Alessandro Matri je igral le zadnjih 20 minut, a povzročil največ težav obrambi Milana. Foto: EPA
Antonio Nocerino
Antonio Nocerino je po četrt ure s pomočjo Leonarda Bonuccija zatresel mrežo. Foto: EPA
Silvio Berlusconi in Andrea Galliani
Silvio Berlusconi in podpredsednik Andrea Galliani sta bila ob polčasu nasmejana, po koncu tekme pa nista bila najbolj zadovoljna s točko. Foto: EPA
Fabio Capello in Andrea Agnelli
Fabio Capello si je ogledal tekmo v družbi predsednika Juventusa Andree Agnellija. Foto: EPA
Claudio Ranieri in Ezequiel Lavezzi
Ezequiel Lavezzi je v Neaplju zadal nov udarec moštvu Claudia Ranierija. Foto: EPA

Izbranci Massimiliana Allegrija so bili precej boljši v prvem polčasu, lahko bi imeli tudi višje vodstvo. V drugem delu je Antonio Conte zaigral bolj napadalno, Simone Pepe in Alessandro Matri sta prinesla novo energijo in poskrbela, da Juventus tudi po 25. krogu ostaja neporažen.
Pri Milanu je zelo manjkal kaznovani Zlatan Ibrahimović, poškodovana sta bila Kevin Prince Boateng in Maxi Lopez.
Dva napaki Bonuccija ob golu Nocerina
Gostitelji so začeli precej bolje in po četrt ure zasluženo povedli. Branilec Leonardo Bonucci je izpred svojega kazenskega prostora poslal žogo naravnost na nogo Robinha, ki je takoj zaposlil Antonia Nocerina. Vezist je streljal z 20 metrov, Gianluigi Buffon bi verjetno lahko posredoval, a je žoga zadela nesrečnega Bonuccija, spremenila smer in končala v mreži.
Sodniki niso videli gola Muntarija
V 25. minuti je Buffon trikrat sijajno posredoval, Sulley Ali Muntari je poskušal dvakrat, drugič je žogo z glavo potisnil čez golovo črto, a tega stranski sodnik ni opazil. Milančani so se jezili na Paola Tagliaventa, ki pa zadetka ni priznal. Velika napaka sodnikov! V protinapadu je razredčeno obrambo Milana premešal Claudio Marchisio, njegov strel pa je odbil Christian Abbiati. Štiri minute pred odmorom je Mark van Bommel z roba kazenskega prostora streljal mimo vrat.
Quagliarella zapravil veliko priložnost
Trener Juventusa Antonio Conte ni mogel biti zadovoljen z igro svojih izbrancev v prvem delu, zato je v igro poslal Simoneja Pepeja in Mirka Vučinića. V 69. minuti je Giorgio Chiellini z leve strani sijajno podal pred vrata, kjer je Fabio Quagliarella zapravil izjemno priložnost za izenačenje. S petih metrov je streljal naravnost v Abbiatija.
Matri izenačil, Vidal izključen
Takoj zatem je Alessandro Matri zamenjal Quagliarello. Napadalec je zares poživil igro. Najprej je v 79. minuti zatresel mrežo, a bil v prepovedanem položaju. Počasni posnetek je pokazal, da tudi ta odločitev ni bila pravilna. Štiri minute pozneje je Pepe z desne strani podal pred vrata, Matri pa je pritekel in z volejem iz bližine izenačil.
V predzadnji minuti je Arturo Vidal od zadaj podrl Marka van Bommla in si prislužil rdeči karton. Milan tudi v štirih minutah sodnikovega dodatka ni resneje zapretil.

Reja ostal na klopi Lazia
Kljub v sredo ponujenemu odstopu Edy Reja ostaja trener Lazia. Po pravi dvodnevni "limonadi" v Rimu je že kazalo, da bo novi trener postal Gianfranco Zola (na pogovore v Italijo je prišel iz Londona), a je v soboto zvečer Reja na novinarski konferenci sporočil, da je razčistil nejasnosti z vodstvom kluba in ne zapušča trenutno četrtouvrščene ekipe Serie A: "Korak nazaj sem naredil jaz, korak klub. Naš cilj je tretje mesto. Klub še naprej zaupa vame." Reja je bil sicer blizu slovesu že septembra, ko je prav tako ponudil odstop, vendar ga tudi tedaj predsednik Claudio Lotito ni sprejel.
Lazio je v nedeljo z zadetkom Miroslava Kloseja ugnal Fiorentino z 1:0 in si priigral lepo popotnico pred mestnim derbijem prihodnjo nedeljo ob 15.00 proti Romi. Ta je po slabi predstavi kar z 1:4 izgubila v Bergamu pri Atalanti.
Črni niz nadaljuje Inter, ki je z 0:1 klonil v Neaplju. To je bil sedmi poraz črno-modrih na zadnjih osmih tekmah. Tekmo je v 59. minuti odločil Ezequiel Lavezzi po lepem prodoru Blerima Džemailija.

25. krog:
MILAN - JUVENTUS 1:1 (1:0)
Nocerino 15.; Matri 83.
RK: Vidal 89./Juventus

Milan: Abbiati; Abate, Mexes , Thiago Silva , Antonini; Nocerino, van Bommel, Muntari ; Emanuelson ( 72./Ambrosini); Pato ( 46./El Shaarawy), Robinho.

Juventus: Buffon; Barzagli , Bonucci, Chiellini; Lichtsteiner, Vidal , Pirlo, Marchisio, Estigarribia ( 46./Pepe ), Quagliarella ( 69./Matri ), Borriello ( 54./Vučinić).

Sodnik: Paolo Tagliavento

GENOA - PARMA 2:2 (0:1)
Palacio 78., 96.; Gobbi 6., Floccari 53.
RK: Lucarrelli 97./Genoa
Birsa (Genoa) je sedel na klopi.

CHIEVO - CESENA 1:0 (0:0)
Moscardelli 78.
RK: Lauro 55./Cesena
Jokić je igral vso tekmo, Cesar (oba Chievo) pa od 86. minute.

CAGLIARI - LECCE 1:2 (0:1)
Larrivey 50.; Muriel 44.,Bertolacci 61.
RK: Canini 84./Cagliari

CATANIA - NOVARA 3:1 (1:0)
Bergessio 30., Marchese 47., Gomez 55.; Rubino 84.

SIENA - PALERMO 4:1 (2:1)
Terzi 23./11-m, Bogdani 33., Rossettini
46., Brienza 58.; Budan 12.
RK: Balzaretti 2./Palermo
Iličić (Palermo) je igral do 8. minute.

ATALANTA - ROMA 4:1 (2:1)
Marilungo 10., Denis 19., 47., 66.; Borini 36.

Napoli:
De Sanctis, Campagnaro, Cannavaro, Aronica, Maggio, Inler, Gargano, Zuniga, Džemaili (90./Dossena), Lavezzi (83./ Britos), Cavani.

Inter: Julio Cesar, Faraoni, Lucio, Samuel, Nagatomo, Zanetti, Stanković (67./Poli), Cambiasso, Sneijder (46./Pazzini), Milito, Forlan (46./Cordoba).

Sodnik: Mauro Bergonzi

BOLOGNA - UDINESE 1:3 (0:1)
Kone 81.; Di Natale 38./11-m, Basta 56., Floro Flores 84.
Handanović (Udinese) je branil vso tekmo, Krhina (Bologna) ni bilo v ekipi.

MILAN 25 15 6 4 49:22 51 JUVENTUS 24 13 11 0 37:15 50 UDINESE 25 13 6 6 37:23 45 LAZIO 25 13 6 6 39:29 45 NAPOLI 25 10 10 5 42:24 40 ROMA 25 11 5 9 38:31 38 INTER 25 11 3 11 34:34 36 PALERMO 25 10 4 11 39:39 34 CATANIA 24 8 9 7 32:33 33 CHIEVO 25 9 6 10 21:30 33 ATALANTA (-6) 25 9 10 6 30:28 31 CAGLIARI 25 7 10 8 23:26 31 GENOA 25 9 4 12 33:46 31 PARMA 24 7 8 9 29:37 29 FIORENTINA 24 7 7 10 23:25 28 BOLOGNA 24 7 7 10 24:29 28 SIENA 25 6 8 11 27:28 26 LECCE 25 6 6 13 28:40 24 NOVARA 25 3 8 14 21:45 17 CESENA 24 4 4 16 16:38 16