Claudio Marchisio je letos odločil oba derbija z milanskima velikanoma. Foto: EPA
Izjemen gol Maicona ni bil dovolj niti za točko. Foto: EPA
Mirko Vučinić
Mirko Vučinić je načel mrežo Interja. Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović je dosegel četrti in peti gol v letošnji sezoni. Foto: Reuters
Alessandro Nesta
Alessandro Nesta je izkoristil zmedo v Romini obrambi. Foto: Reuters
"Ibra" je dvakrat zadel z glavo. Foto: Reuters

Izbranci Antonija Conteja so dokazali, da so zasluženo na vrhu Serie A, Inter pa zaostaja že 11 točk in je daleč od prave forme.

Lep zadetek Maicona
Stara dama je povedla v 12. minuti. Strel Alessandra Matrija z dveh metrov je vratar Luca Castellazzi čudežno uspel odbiti, a pritekel je Mirko Vučinić in zatresel mrežo. Že v naslednji minuti je bil razigrani Matri blizu podvojitve vodstva, a je streljal mimo vrat. V 28. minuti je Inter izenačil. Po kotu Wesleyja Sneijderja so gostje slabo izbili žogo. Na desni strani kazenskega prostora je Maicon s silovitim strelom pod prečko matiral Gianluigija Buffona. Leonardo Bunucci je pustil Brazilcu preveč prostora za strel.

Marchisio specialist za derbije
V 31. minuti je napadalec Giampaolo Pazzini z močnim strelom stresel prečko. Juve je znova povedel dve minuti zatem. Matri in Claudio Marchisio sta sama izigrala slabo postavljeno obrambo črno-modrih. Marchisio je z natančnim strelom ob vratnici ukanil Castellazzija in s tem dosegel odločilni zadetek že na drugem velikem derbiju v letošnji sezoni. Z dvema goloma je potopil Milan 1. oktobra (2:0). Štiri minute pred odmorom se je Marchisio znašel sam pred Castellazzijem, ki ga je podrl, a sodnik Nicola Rizzoli ni pokazal na belo točko.

Inter povsem brez idej
V drugem polčasu je Juventus sijajno nadzoroval potek igre. Inter je jalovo napadal, Claudio Ranieri je skušal z Lucom Castaignosom in Dejanom Stankovićem osvežiti ekipo, a kriza je več kot očitna. Iz protinapadov je bil precej bolj nevaren Juventus. Marcelo Estigarribia, ki je v 70. minuti zamenjal Matrija, je v 83. minuti švignil mimo Lucia na levi strani, njegov strel pa je obranil Castellazzi. Dve minuti pred koncem je mimo vrat meril še rezervist Alessandro del Piero.
"To je bil velik korak naprej za nas. Prišli smo na San Siro in odnesli vse tri točke proti ekipi, ki je pred začetkom letošnje sezone veljala za favorita. To je bila že tretja težka tekma v tednu dni. Nisem še popolnoma zadovoljen, treba bo izboljšati učinkovitost in bolj suvereno zaključiti tekme," je pojasnil trener Juventusa Conte.
Pomembna zmaga Milana
Italijanski prvaki so zmagali že četrtič zapored in se utrdili povsem pri vrhu. Roma si je priigrala več priložnosti, imela je kar enajst kotov, a v zaključku akcij ni bila najbolj zbrana. V zadnjih dveh sezonah sta se tekmeca trikrat razšla brez zadetkov, tokrat pa je 34.000 gledalcev videlo zelo lepo predstavo.
Trije goli v pol ure
V 17. minuti je Alberto Aquilani podal z desne strani v kazenski prostor, kjer je najvišje skočil Zlatan Ibrahimović in z glavo zatresel mrežo. Roma je iznačila v 28. minuti, ko je po kotu Nicolas Burdisso ob slabo postavljenem Gianluci Zambrotti z glavo poslal žogo v levi spodnji kot nemočnega Cristiana Abbiatija.
Milan je takoj odgovoril. Kot je izvajal Robinho, Alessandro Nesta pa je popolnoma neoviran z glavo zatresel mrežo ob slabo organizirani obrambi Rimljanov.
Roma napadala, "Ibra" tresel
V drugem delu je Roma pritisnila. V 67. minuti je Kevin Prince Boateng že zapustil igrišče, nato pa se jezil na sodnika Antonia Damata, ki mu je na rezervni klopi pokazal rdeči karton. Najlepšo priložnost za novo izenačenje je imela v 71. minuti, ko je strel Pabla Osvalda z bližine sijajno obranil Abbiati. Čuvaj mreže Milana je bil zares v izjemni formi. Milan se je osredotočil na protinapade, v 78. minuti pa je po kotu žoga prišla do Aquilanija, ki je še enkrat mojstrsko serviral žogo na glavo Ibrahimovića. Švedski napadalec je povišal na 1:3.
Krkić znižal prepozno
Tri minute pred koncem je rezervist Erik Lamela streljal od daleč, Abbiati je s skrajnimi močmi žogo odbil, Bojan Krkić pa jo je pospravil v prazno mrežo. Rimljani so vse do 94. minute silovito pritiskali, a pravih idej ni bilo.