V ponedeljek žalost po porazu na mestnem derbiju, v nedeljo radost ob zmagi nad prvim izzivalcem v boju za Ligo prvakov, kjer pa bodo morali "biancocelesti" svoje narediti še v 4. predkrogu. Foto: Reuters
Gonzalo Higuain (Napoli)
Od junaka do tragika: Gonzalo Higuain je zgrešil enajstmetrovko, vredno okoli 40 mio. evrov, če bi se Napoli prek "playoffa" prebil v skupinski del Lige prvakov. Brez sodelovanja v elitnem tekmovanju pa bodo trenerju Benitezu zdaj poleti najverjetneje sledili še nosilci igre, kot so ravno Higuain, kapetan Hamšik in drugi. Foto: Reuters
Marco Parolo (Lazio)
Vezist Lazia Marco Parolo je s strelom z razdalje presenetil ne najbolje postavljenega vratarja Napolija Mariana Andujarja in tekma se je prevesila na stran običajno sinjemodrih Rimljanov. Foto: Reuters
Josip Iličić in Mohamed Salah (Fiorentina)
Josip Iličić se je takoj po golu zahvalil podajalcu Mogamedu Salahu, s katerim je ob koncu sezone tvoril izredno nevarno navezo. Foto: EPA
Luca Toni (Hellas Verona)
38-letni Luca Toni je proti Juventusu dosegel 22. gol v Serii A in je bil skupaj z Maurom Icardijem (Inter) najboljši strelec Serie A. Toni je s tem postal najstarejši kralj strelcev v zgodovini najmočnejših petih nogometnih lig v Evropi. Popravil je rekord legendarnega Madžara Ferenca Puskasa, ki je bil pri 37 letih najboljši strelec La Lige za sezono 1963/64. Foto: EPA
Carlos Tevez (Juventus)
Novi stari italijanski prvak Juventus je Serio A sklenil z remijem pri Veroni (2:2), pri čemer je vratar Rafael ubranil 11-m Carlosu Tevezu. V soboto čaka "staro damo" finale Lige prvakov z Barcelono. Foto: EPA

Lazio se je tako v zadnjem, 38. krogu italijanskega nogometnega prvenstva razveselil uvrstitve v "playoff" Lige prvakov 2015/16, kjer pa ne bo nosilec med neprvaki. Napoli je bil četrt ure pred koncem samo en natančnejši strel oddaljen od obvezne zmage, ki bi prinesla 3. mesto, a kaj ko je Higuain grdo zgrešil sicer podarjeno 11-m in v Neaplju so ostali brez tako želene Lige prvakov kot tudi trenerja Rafe Beniteza, ki najbrž kljub neuspehu prevzema Real Madrid.

Parolo in Candreva utišala Neapeljčane
Napoli je začel podjetneje in v 24. minuti je Jose Callejon zgrešil nemogoče, nato pa je proti toku igre v 33. minuti z razdalje udaril Marco Parolo in premagal nespretnega Mariana Andujarja v domačih vratih. Gostje so prevzeli pobudo in povsem utišali stadion San Paolo, ko je v sodnikovem podaljšku 1. polčasa protinapad brez milosti zaključil Antonio Candreva.

Juriš gostiteljev prinesel zasluženih 2:2
V 55. minuti se je Napoli prebudil: po priborjeni žogi je Marek Hamšik podal do Callejona, on pa na drugo vratnico do Gonzala Higuaina, ki je samo podstavil nogo za 1:2. V naslednjem napadu je imel Dries Mertens ves čas in prostor za neoviran strel, že premagal Federica Marcehttija, a je žogo z golove črte izbil Stefan de Vrij. Napadi Neapeljčanov so se vrstili in v 64. minuti je Mertens našel Higuaina, ki je s hitrim strelom izenačil na 2:2 in v ekstazo spravil navijače. Sledili sta dve nespametni izključitvi na obeh straneh: prvič je dvakrat porumenel Parolo, pri gostiteljih je uslugo vrnil Alžirec Faouzi Ghoulam.

Pravica skazica: Higuain zapravil podarjeno 11-m
V 75. minuti je drama doživela vrhunec: Senad Lulić je posredoval nad Christianom Maggiom in sodnik Gianluca Rocchi je pokazal na belo točko. Vendar: do stika je prišlo zunaj 16-m prostora in prekrška sploh ni bilo! K enajstmetrovki je pristopil Higuain, a namesto zmagovitega hat-tricka je poslal žogo čez prečko. Najstrožja kazen je sledila v izvedbi Lazia: najprej je s prvim dotikom žoge stadion vnovič utišal rezervist Ogenyi Onazi, v sodnikovem podaljšku pa je 3. mesto potrdil še zimzeleni golgeter Miroslav Klose.

Vroči Iličić sedmič v šestih krogih
Fiorentina proti Chievu potrjuje 5. mesto in s tem vnovično nastopanje v Evropski ligi. Glavni toskanski junak zadnjih tednov je Josip Iličić, ki serijsko trese mreže nasprotnikov. V zadnjem krogu je za 8. gol sezone potreboval le 12 minut igre: Mohamed Salah je prodrl po levi strani in podal v sredino kazenskega prostora, kjer je Iličić iz prve žogo udaril ob tla in je z odbojem povsem presenetila vratarja Albana Bizzarrija. Sedmi gol Kranjčana v zadnjih šestih krogih!

ZADNJI, 38., KROG:

NAPOLI - LAZIO 2:4 (0:2)
Higuain 55., 64.; Parolo 33., Candreva 45.+1, Onazi 85., Klose 92.
Ghoulam 70.; Parolo 62.
Higuain v 76. minuti zgrešil 11-m!

Napoli: Andujar; Maggio, Albiol, Koulibaly, Ghoulam; Lopez, Inler ( 53./Gabbiadini); Callejon, Hamšik, Mertens ( 77./Insigne); Higuain .

Lazio: Marcehtti; Mauricio, de Vrij, Gentiletti; Basta, Parolo , Cataldi ( 84./Onazi ), Lulić; Candreva , Đorđević( 78./Klose ), Anderson ( 65./Ledesma).

TORINO - CESENA 5:0 (3:0)
Martinez 10., Lopez 16., 70., Benassi 31., Moretti 49.
Krajnc je igral vso tekmo za Ceseno.

FIORENTINA - CHIEVO 3:0 (1:0)
Iličić 12., , Bernadeschi 76., Badelj 93.
RK: Cofie 69./Chievo
Iličić za Fiorentino do 70. minute, Birsa za Chievo od 67. minute, Kurtić in Cesar kartoni.

INTER - EMPOLI 4:3 (0:0)
Palacio 49., Icardi 53., 77., Brozović 70.; Mchedidze 59., 88., Pucciarelli 62.