Kapetan Iraka Junis Mahmud je poskrbel za zmago Iraka, ki ga čaka v četrtfinalu največji tekmec - Iran. Foto: EPA

Japonska in Irak sta dopolnila osmerico četrtfinalistov, ki se bodo na 16. azijskem prvenstvu v nogometu pomerili za naslov prvaka. Prvenstvo gosti Avstralija, ki je pred leti zaradi večje konkurence in boljših možnosti za uvrstitev na svetovno prvenstvo prestopila v azijsko nogometno zvezo (AFC).

Ihbeisheh za konec igral slabe pol ure
Slovenec in Palestinec Jaka Ihbeisheh je proti Iraku igral od 67. minute. Debitanti na velikih tekmovanjih so tako izgubili vse tri tekme prvenstva, ki poteka v Avstraliji, in to z razliko v golih 1:11. Edini zgodovinski gol je proti Jordaniji dosegel ravno nogometaš Krke in 28-letnik iz Vodic, ki igra za očetovo domovino.

Japonci so bili večino tekme boljši tekmec od Jordancev, zadetka pa sta prispevala prva zvezdnika Keisuke Honda v 24. in Šindži Kagava v 82. minut.