Lionel Messi je tekmo proti Panami začel na klopi, v igro je vstopil po dobri uri igre in do konca srečanja dosegel hat-trick. Na večni lestvici strelcev za argentinsko reprezentanco zdaj le še za tri gole zaostaja za najboljšim argentinskim strelcem vseh časov, legendarnim Gabrielom Batistuto (56). Foto: Reuters
Arturo Vidal
Arturo Vidal je odločil srečanje v Foxboroughu. Foto: Reuters
Mojstrovina Messija s prostega udarca

Napadalec Barcelone je v igro vstopil po dobri uri igre, ko je na zelenici zamenjal Augusta Fernandeza in se že po nekaj minutah vpisal med strelce. Najprej v 68. minuti, ko se je žoga po izbijanju iz obrambe od Gonzala Higuaina odbila do njega, sam je stekel proti golu in rutinirano ukanil nemočnega vratarja Jaimeja Peneda.

Do konca tekme je zadel še dvakrat. Deset minut po prvem zadetku je mojstrsko izvedel prosti strel in žogo v mrežo poslal ob bližnji vratnici, trojček pa dopolnil tri minute pred iztekom rednega dela srečanja, ko se je odlično znašel v kazenskem prostoru, si žogo namestil na levico in jo zavrtinčil v mrežo. To je bil njegov 53. gol za Argentino.

Pred njegovim vstopom v igro so belo-modri po golu Nicolasa Otamendija sicer vodili z 1:0, igrali pa so tudi z igralcem več, potem ko je bil že po pol ure igre zaradi nešportne poteze z drugim rumenim kartonom kaznovan Anibal Cesis Godoy. Končni rezultat je v 90. minuti po podaji Marcosa Roja postavil Sergio Aguero.

Vidal zadel v 100. minuti za zmago
Na drugi tekmi skupine D je Čile z 2:1 premagal Bolivijo, mož odločitve je bil Arturo Vidal. Ta je aktualne južnoameriške prvake v vodstvo povedel na začetku drugega polčasa, ko je zadel iz bližine po lepi podaji Mauricia Pinille. Bolivijci so izid poravnali v 61. minuti z rezervistom Jhasmanyjem Camposom. Ta je v igro vstopil zgolj tri minute predtem in s prostega strela žogo senzacionalno pod prečko pospravil v mrežo! V izdihljajih tekme je stadion v Foxboroughu obnemel po hudem udarcu, ki ga je v glavo od Eduarda Vargasa prejel Ronald Eguino. 28-letni Bolivijec je kar nekaj časa negibno ležal na tleh, potem ko je po nekaj minutah vstal, se je znova zgrudil.

Sodnik je dodatek k drugemu polčasu dodatno podaljšal, v njem pa so Čilenci prišli do zmage. Po sporno dosojeni 11-metrovki, ko naj bi v kazenskem prostoru prišlo do igranja z roko, je bil z bele točke natančen Vidal.

V zadnjem krogu, ki bo na sporedu 15. junija ob 2.00 po našem času, se bo Čile v Philadelphii udaril s Panamo, Argentina pa v Seattlu z Bolivijo.