Hrvaška je z 1:0 premagala Avstralijo, zdaj pa misli že preusmerila k dvoboju proti Braziliji, s katerim se bo v četrtek začelo svetovno prvenstvo. Foto: Reuters

Jelavić (ob njem je v napadu tekmo začel še Eduardo, na koncu pa sta priložnost dobila Mandžukić in Olić) je v 58. minuti zadel z desetih metrov, potem ko je Luka Modrić premešal avstralsko obrambo.

V grobem obračunu je davek plačal branilec Danijel Pranjić, ki so ga morali zaradi poškodovanega gležnja odnesti z igrišča. Magnetna resonanca bo pokazala, kako resna je poškodba, ampak zdi se, da 32-letni Pranjić na svetovnem prvenstvu ne bo mogel igrati.

Hrvaška bo svetovno prvenstvo v četrtek (12. junija) začela s tekmo proti Braziliji (skupina A), Avstralija pa dan pozneje s tekmo proti Čilu (skupina B).

Tudi na dvoboju med Portugalsko in Mehiko je odločil en zadetek. V zadnjih sekundah, tekla je že 93. minuta, je Portugalcem zmago zagotovil Bruno Alves, ki je po močnem strelu z glavo premagal Guillerma Ochoo. Mehika je bila v drugem polčasu boljša, Portugalce pa je reševal vratar Eduardo. Kapetan Cristiano Ronaldo ni igral.

V nemški reprezentanci zmaga nad Armenijo s 6:1 ni prinesla zadovoljstva, saj si je Marco Reus poškodoval gleženj in ne bo mogel nastopiti na svetovnem prvenstvu.