Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je dvakrat zadel mrežo Valencie. Foto: Reuters
Karim Benzema
Karim Benzema je za hrbet Diega Alvesa poslal odbito žogo. Foto: Reuters

Atletico v Valencii proti Levanteju v zadnjem času ni bil uspešen, saj je na 13 tekmah slavil le petkrat. Zdaj pa se je proti žabam, ki se selijo v drugo ligo, izgubil tudi možnosti za naslov. Po porazu so colchonerosi padli na tretje mesto. Za vodilno Barcelono zaostajajo za tri točke, toda imajo slabši medsebojni izkupiček. Odločil bo zadnji krog, ko bo Barca gostovala na Los Armenesu pri Granadi, Real pa v La Corunii na Riazorju pri Deportivu. Katalonci imajo točko naskoka pred večnim tekmecem, ki mora zmagati, saj je Barca uspešnejša v medsebojnem seštevku.

Atletico je sicer dvoboj na Estadiu Ciudad de Calencia, ki ga je trener Diego Simeone zaradi kazni spremljal s tribune, začel odlično in že v drugi minuti povedel, ko je lepo v prostor podal Koke, Fernando Torres pa je žogo poslal prek Diega Marina v mrežo. Vendar pa so se gostitelji v 30. minuti vrnili v igro. Po desni je Mauricio Cuero prehitel Stefana Savića in podal v kazenski prostor, z glavo pa je Jana Oblaka premagal Victor Casadesus.

V drugem delu je v igro prišel tudi najnevarnejši Atleticov nogometaš Antoine Griezmann, toda domača mreža se ni več zatresla, upe Atletica po naslovu pa je v 90. minuti v protinapadu po podaji Joseja Luisa Moralesa razblinil rezervist Giuseppe Rossi.

Petarda v mreži Espanyola
Pred barcelonskim derbijem so se mediji spominjali na Raula Tamuda in leto 2007, ko je prav Espanyol preprečil Barceloni osvojitev naslova. Toda Barca je hitro zatrla namero velikega mestnega tekmeca in ga odpravila s petardo. V osmi minuti je povedel Lionel Messi, ki je mojstrsko izvedel prosti strel. Znova so nogometaši Espanyola, kot je to v navadi za mestne derbije, igrali zelo grobo in v prvem delu bi lahko po prekršku nad Messijem sodnik pokazal na belo točko.

V drugem polčasu so gostitelji dokončno strli sosede. V 52. minuti je po veliki napaki Papakoulija Diopa do žoge prišel Dani Alves, ki je podal Messiju, ta je poslal žogo v prostor, utekel je Luis Suarez in zadel za 2:0. Urugvajec, ki je na dobri poti k strelski kroni La lige, je na 3:0 povišal v 61. minuti, ko je bil po kotu uspešen z glavo. Za 4:0 je po veliki napaki Paua Lopeza, ki je izpustil žogo po nenevarni podaji Neymarja, le nekaj sekund po prihodu na zelenico in ob prvem stiku z žogo zadel Rafinha. Končni izid je za popolno zmago po lepi akciji postavil Neymar.

Kraljevi klub ohranja stik z Barcelono
Real je na Santiago Bernabeuu povedel v 26. minuti, ko je Cristiano Ronaldo prodiral po robu kazenskega prostora in z natančnim strelom premagal Diega Alvesa. Vodstvo je kraljevi klub povišal še pred koncem prvega dela. Diego Alves se je sprva izkazal z obrambo, a je odbita žoga prišla do Karima Benzemaja, ki jo je poslal v mrežo.

Po desetih minutah igre v drugem delu je Raphael Varane slabo izbijal žogo, ki jo je poslal le do Rodriga, ta pa je nato znižal na 2:1. Tik pred tem je Dani Parejo s prostega strela zadel prečko. Toda le štiri minute pozneje je Ronaldo znova poskrbel, da je prednost Reala znašala dva zadetka. Nepopustljivi netopirji se niso predali. V 81. minuti je rezervist Andre Gomes z velike razdalje premagal sicer razpoloženega Kika Casillo, ki je nekajkrat rešil Real. Dve minuti pozneje pa je Valencia ostala brez Rodriga, ki je – verjetno zaradi izrečenih besed – dobil rdeč karton.