Lionel Messi se je po novih izgubljenih točkah v prvenstvu lahko držal le za glavo. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je dosegel že 24. prvenstveni zadetek. Foto: Reuters

Real je v 21. krogu Zaragozo rutinsko odpravil s 3:1, Barcin remi brez zadetkov pa je le še eden v seriji gostujočih spodrsljajev Kataloncev v La ligi več. Ob silovitih igrah belega baleta bo kar pet remijev in še en poraz na tujih igriščih do sedaj najbrž ključnih.

Alexis poškodovan proti El Madrigalu
Branilci naslova so imeli pred tekmo silne težave s sestavo moštva zaradi poškodb. Že tako so za dalj časa ostali brez Ibrahima Afellaya, Andreuja Fontasa in Davida Ville, na afriškem pokalu pa je Seydou Keita, pokalni obračun v sredo pa jim je vzel še Andresa Iniesto. Ker je tik pred potjo proti El Madrigalu odpadel še Pedro, je moral z ekipo kljub poškodovanemu ramenskemu obroču tudi Alexis Sanchez.

Diego Lopez ubranil še tistih nekaj pravih priložnosti
Čilenec je v igro vstopil v 60. minuti, do takrat brezidejni gostujoči igralci pa so prek Lionela Messija zapravili le eno pravo priložnost. Resnejši pristop v zadnjih dvajsetih minutah po vstopu mladincev Thiaga in Cristiana Tella se jim je hitro obrestoval, a je vratar Diego Lopez z dobrima obramba Messiju in še prej Cescu Fabregasu ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.

Reala hiter zaostanek znova ni zmedel
Podobno kot v zadnji domači tekmi proti Athleticu se je kraljevi klub po lepi akciji Carlosa Arande in Lafite že v 11. minuti znašel v zaostanku, vendar so upi gostov na prvo zmago po oktobru hitro izpuhteli. Glavni junak pa Kaka, ki se bolj spominja izjemnih predstav v dresu Milana.

Zaragoza brez zmage že 13 tekem
Brazilski zvezdnik je z lepim strelom po tleh izid poravnal v 32. minuti, delo pa sta dokončala Cristiano Ronaldo in Mesut Özil. Prvi je zadel z bližine po podaji Özila, nemški reprezentant pa je tri točke potrdil z močnim strelom po podaji Kakaja. Zaragoza ni zmagala na zadnjih 13 tekmah.