Javier Hernández je s kančkom sreče dosegel še šesti zadetek v letošnji sezoni angleškega prvenstva. Foto: EPA
Chelsea
Nogometaši Chelseaja so po dveh zaporednih porazih (Liverpool, Bayer) znova slavili. Foto: EPA
Andre Villas Boas
André Villas Boas je bil po nekaj neprepričljivih predstavah svojih varovancev tokrat zadovoljen. Foto: EPA
Thomas Vermaelen
Arsenal je v londonskem derbiju pred svojimi navijači "le" remiziral s Fulhamom (1:1). Oba zadetka na tekmi je dosegel branilec topničarjev Thomas Vermaelen. Najprej je v 65. minuti po lepi kombinaciji nekdanjih Liverpoolovih nogometašev Johna Arneja Riiseja in Dannyja Murphyja žogo spravil za hrbet lastnega vratarja, nato pa se je navijačem odkupil z izenačujočim zadetkom, ki ga je dosegel z glavo. Arsenal je sicer mrežo zatresel že v 3. minuti, a je stranski sodnik Andreju Aršavinu preprečil veselje zaradi domnevnega prepovedanega položaja. Foto: EPA
Emmanuel Adebayor
Odlično tretje mesto na lestvici zaseda Tottenham, ki je na krilih Emmanuela Adebayorja v predmestju Birminghama s 3:1 odpravil West Bromwich Albion. Odločilni zadetek je v 81. minuti dosegel Jermain Defoe. Foto: EPA

Tudi v 13. krogu angleškega prvenstva brez spornih sodniških odločitev ni šlo, še največ prahu pa je dvignil glavni sodnik s tekme na Old Traffordu, ki je po dobri uri igre na veliko ogorčenje domačih navijačev dosodil 11-metrovko v korist Newcastla. Ta je izid poravnal in napravil veliko uslugo Manchester Cityju, ki v nedeljo gostuje na Anfieldu.

Hernández s kančkom sreče spet zadel
Na Old Traffordu so srečanje bolje začeli nogometaši Newcastla, ki so si v prvih 20 minutah priigrali dve lepi priložnosti. Najprej je v 11. minuti vratarja Davida De Geo nastreljal Demba Ba, nekaj minut pozneje je po napaki v obrambi vrata gostiteljev ogrozil še Ryan Taylor, a je ostalo pri 0:0. Pobudo so nato prevzeli rdeči vragi, ki so izkoriščali nezbranost v igri črno-belih, lepe priložnosti sta zapravila predvsem Wayne Rooney in Javier Hernández, ki pa je v četrti minuti nadaljevanja s kančkom sreče vendarle zatresel mrežo. Po prostem strelu Rooneyja se je žoga srečno odbila od njegovega telesa in končala za hrbtom Tima Krula.

Sporna 11-metrovka za izenačenje
Po slabi uri igre so 'srake' znova močneje napadle, De Gea je z zadnjimi močmi preprečil veselje Fabriciu Collocciniju. V 61. minuti je glavni sodnik Michael Jones dosodil, da je Rio Ferdinand v kazenskem prostoru podrl Hatema Ben Arfo in poskrbel za vsesplošno ogorčenje domačih navijačev, ki so bili prepričani, da angleški reprezentančni branilec ni storil prekrška. Ostalo je pri 11-metrovki, ki jo je hladnokrvno realiziral Ba in izid poravnal. Alex Ferguson je dobrih deset minut besnel nad sporno odločitvijo pri četrtem sodniku, a to ni veliko pomagalo.

Newcastle zdržal silovite napade
United je napadel na vse ali nič. V 77. minuti je nemogoče zgrešil Ashley Young, dve minuti pozneje so gostje ostali brez izključenega Jonasa Gutierreza. Že v naslednjem trenutku je Krul sijajno ubranil strel Nemanje Vidića, v 84. minuti je z roba kazenskega prostora poskusil tudi Patrice Evra. Napadi so si sledili kot po tekočem traku, v 86. minuti je Young zatresel vratnico, minuto pozneje je z golove črte po strelu Hernándeza fantastično posredoval Danny Simpson. V zadnji minuti sodnikovega podaljška je Mehičan iz neposredne bližine le zatresel mrežo, a je stranski sodnik zadetek razveljavil zaradi domnevnega prepovedanega položaja in ostalo je pri 1:1.

Chelsea spet na zmagoviti poti
Potem ko so izgubili zadnji tekmi v vseh tekmovanjih, je Chelsea srečanje 13. kroga Premier lige na Stamford Bridgeu začel sijajno, že v uvodnih minutah si je pripravil dve lepi priložnosti, v 7. minuti pa so gostitelji tudi povedli. Po podaji Juana Mate iz kota je John Terry z glavo premagal gostujočega vratarja Wayna Hennesseyja. Gledalci na Stamford Bridgeu so bili priča absolutni premoči svojih ljubljencev, ki so vodstvo podvojili po slabe pol ure igre. Znova je akcijo za zadetek ustvaril Mata, ki je v ogenj poslal Daniela Sturridga, ta pa je brez večjih težav povišal na 2:0. Že takoj zatem so prvo resnejšo priložnost zapravili tudi gostje, a je David Edwards z glavo iz neposredne bližine meril nenatančno. Do konca polčasa so modri prednost še povišali, po predložku Ashleyja Cola je z volejem mrežo zatresel Mata.

V drugem polčasu so bili gledalci še vedno priča dobri in kombinatorni igri, zadetkov pa več niso videli. Zadnjo lepo priložnost je v 88. minuti zapravil Fernando Torres.

13. krog:

CHELSEA - WOLVERHAMPTON 3:0 (3:0)
Terry 7., Sturridge 30., Mata 45.

Chelsea: Čech, Ivanović ( 77./Bosingwa), David Luiz, Terry , Cole, Ramires ( 70./Lampard), Raul Meireles, Oriol Romeu, Mata , Sturridge , Drogba ( 77./Torres).

Wolverhampton: Hennessey, Zubar ( 75./Forde), Berra, R. Johnson , Elokobi, Jarvis, Edwards , Henry , Milijaš ( 38./Ebanks Blake), Ward, S. Fletcher ( 84./Guedioura).

Sodnik: Lee Mason

MANCHESTER UNITED - NEWCASTLE UNITED 1:1 (0:0)
Hernandez 49.; Ba 64./11-m
RK: Gutierrez 79./Newcastle

Manchester United: de Gea, Fabio da Silva ( 90./Smalling), Ferdinand, Vidić, Evra ( 88./Macheda), Nani, Giggs, Carrick, Young, Rooney, Hernández .

Newcastle: Krul, Simpson, S. Taylor, Coloccini, R. Taylor, Obertan ( 65./Ameobi), Guthrie ( 74./Perch), Cabaye , Gutierrez , Ben Arfa ( 81./Lövenkrands), Ba .

Sodnik: Michael Jones

ARSENAL - FULHAM 1:1 (0:0)
Vermaelen 82.; Vermaelen 65./ag

Arsenal: Szczęsny, Vermaelen , Mertesacker ( 69./Diaby), Santos , Djourou, Arteta, Song, Aršavin ( 76./Chamakh), Walcott, van Persie, Ramsey ( 69./Gervinho).

Fulham: Schwarzer, Hangeland, Senderos , Riise, Baird, Etuhu , Murphy, Dempsey, Ruiz ( 75./Kasami), Zamora ( 79./Johnson), Dembele.

Sodnik: Mike Dean

NORWICH CITY - QUEENS PARK RANGERS 2:1 (1:0)
Martin 14., Holt 73.; Young 59.

SUNDERLAND - WIGAN 1:2 (1:1)
Larsson 8.; Gomez 44./11-m, Di Santo 90.

WEST BROMWICH - TOTTENHAM 1:3 (1:1)
Mulumbu 10.; Adebayor 26., 90., Defoe 81.
Adebayor (Tottenham) je v 26. minuti zapravil 11-metrovko.

STOKE CITY - BLACKBURN 3:1 (1:0)
Delap 28., Whelan 58., Crouch 72.; Rochina 86.

LIVERPOOL - MANCHESTER CITY

MANCHESTER CITY 12 11 1 0 42:11 34 MANCHESTER UNITED 13 9 3 1 30:13 30 TOTTENHAM 12 9 1 2 26:16 28 NEWCASTLE 13 7 5 1 19:12 26 CHELSEA 13 8 1 4 28:17 25
ARSENAL 13 7 2 4 26:23 23
LIVERPOOL 12 6 4 2 16:11 22 EVERTON 12 5 1 6 15:16 16 NORWICH 13 4 4 5 19:21 16 ASTON VILLA 12 3 6 3 16:17 15 QUEENS PARK RANG. 13 4 3 6 14:24 15 STOKE CITY 13 4 3 6 13:23 15 WEST BROMWICH A. 13 4 2 7 12:20 14 SWANSEA 12 3 4 5 12:16 13 FULHAM 13 2 6 5 15:16 12
SUNDERLAND 13 2 5 6 15:15 11 WOLVERHAMPTON 13 3 2 8 13:23 11 BOLTON 13 3 0 10 19:31 9 WIGAN 13 2 3 8 12:24 9 BLACKBURN 13 1 4 8 17:30 7