Eden Hazard je v končnici tekme na Libertyju izgubil živce in si prislužil rdeči karton. Foto: Reuters
Pobiralec žog
Pobiralec žog vsekakor ni bil nedolžen - namesto, da bi žogo predal nogometašu, se je nanjo 'po vratarsko' ulegel in tratil čas. Foto: Reuters
Jack Collison
Jack Collison je dosegel prvi zadetek na tekmi ... Foto: EPA
Lukas Podolski
... a je vodstvo West Hama trajalo le štiri minute. Izid je poravnal Lukas Podolski. Foto: EPA
Olivier Giroud
Olivier Giroud se je dvakrat vpisal med strelce. Foto: Reuters
Danny Potts
West Hamov branilec Danny Potts je takole negibno obležal na tleh. Glavni sodnik Andre Marriner je tekmo podaljšal za 12 minut. Foto: Reuters

Belgijec, eden ključnih mož v ekipi Rafaela Beniteza, si je v 80. minuti prislužil izključitev, potem ko je namerno brcnil pobiralca žog. Ta je okroglo usnje ujel in ga na tleh držal k sebi. Hazard mu je žogo želel vzeti iz rok, ko mu to po nekaj sekundah ni uspelo, so mu popustili živci.

Michu in Ba zapravila najlepši priložnosti
Aktualni evropski prvaki so se sicer trudili, a nikakor niso uspeli žoge spraviti za hrbet vratarja Gerharda Tremmela. V prvem polčasu je najlepšo priložnost zapravil Miguel Michu, ki je v 9. minuti po sijajni akciji ogrel dlani Petra Čecha, v drugem polčasu pa je v 73. minuti po globinski podaji Juana Mate Demba Ba zvito zaposlil domačega vratarja. Chelsea je ves čas pritiskal na domača vrata, gostitelji so večkrat napadli iz protinapada, a gledalci tako želenega zadetka niso videli. V finalu ligaškega pokala se bosta torej pomerila četrtoligaš Bradford City in Swansea City.

Slavje West Hama dolgo le štiri minute
Nogometaši Arsenala so na preloženi tekmi 19. kroga Premier lige premagali West Ham s 5:1. Topničarji so se po 18 minutah znašli v zaostanku. Po predložku iz kota in slabemu izbijanju Kierana Gibbsa je žogo neubranljivo v mrežo poslal Jack Collison. Veselje 'kovačev' pa je bilo kratko, saj je že štiri minute pozneje s krasnim strelom z razdalje malo mrežico zatresel Lukas Podolski.

Arsenal popolnoma nadigral tekmeca
V nadaljevanju so topničarji prerešetali mrežo mestnih tekmecev. Po vodilnem zadetku Olivierja Girouda, ki je zadel iz neposredne bližine, so se gostje 'odprli', kar so varovanci Arsena Wengerja izkoristili in do slabe ure igre prednost povišali na +4. Na 3:1 je v 53. minuti po lepi podaji Podolskega s peto povišal Santi Cazorla, po vnovični podaji Podolskega se je zgolj minuto pozneje med strelce vpisal še Theo Walcott. 'Petarda' je v režiji Girouda odjeknila v 57. minuti.

Izid se do konca tekme, ki je bila zaradi hude poškodbe gostujočega branilca Dannyja Pottsa (po prvih informacijah naj bi šlo za poškodbo vratu) podaljšana za 12 minut, ni spremenil.

Ligaški pokal, polfinale, povratni tekmi:
SWANSEA
- Chelsea 0:0 (0:0) 2:0
RK:
Hazard 80./Chelsea

Swansea: Tremmel, Rangel, Chico, Williams, Davies, Britton, de Guzman, Ki, Hernandez, Michu, Routledge (65./Dyer).

Chelsea: Cech, Azpilicueta, Cahill, Ivanović (68./Luiz), Cole (86./Bertrand), Ramires, Oscar (81./Torres), Lampard, Hazard, Ba, Mata.

Sodnik: Chris Foy

Torek:
Aston Villa - BRADFORD CITY 2:1 (1:0) 1:3
Benteke 24., Weimann 87.; Hanson 55.

V krepkem tisku sta izida s prvih tekem.

Angleško prvenstvo, preložena tekma 19. kroga:
ARSENAL - WEST HAM 5:1 (1:1)
Podolski 22., Giroud 47., 57., Cazorla, 53., Walcott 54. ; Collison 18.

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen (58./Koscielny), Gibbs, Ramsey, Wilshere, Cazorla, Walcott, Giroud (73./Oxlade-Chamberlain), Podolski (70./Santos).

West Ham: Jaaskelainen, Demel, Tomkins, Reid (62./Diarra), O'Brien, Noble, Nolan, Collison (63./Potts), Taylor, Carlton Cole, Vaz Te (70./Diame).

Sodnik: Andre Marriner

MANCHESTER UNITED 23 18 2 3 57:30 56 MANCHESTER CITY 23 15 6 2 45:19 51 CHELSEA 23 13 6 4 47:22 45 TOTTENHAM 23 12 5 6 40:28 41 EVERTON 23 9 11 3 35:26 38 ARSENAL 23 10 7 6 46:27 37 LIVERPOOL 23 9 7 7 40:28 34 WEST BROMWICH A. 23 10 4 9 33:32 34 SWANSEA 23 8 9 6 34:27 33 STOKE CITY 23 6 11 6 22:27 29 SUNDERLAND 23 7 7 9 27:31 28 WEST HAM 23 7 6 10 26:33 27 NORWICH 23 6 8 9 24:39 26 FULHAM 23 6 7 10 33:40 25 SOUTHAMPTON 23 5 8 10 30:40 23 NEWCASTLE 23 5 6 12 28:41 21 ASTON VILLA 23 4 8 11 19:44 20 READING 23 4 7 12 28:43 19 WIGAN 23 5 4 14 25:43 19 QUEENS PARK RANG. 23 2 9 12 18:37 15