Mario Lemina je potrdil novo zmago Juventusa. Foto: Reuters
Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon lahko popravi še en rekord v Serie A. Foto: Reuters
Josip Iličić
Josip Iličić je le omilil poraz Fiorentine. Foto: EPA

Izbranci Massimiliana Allegrija so po zelo slabem štartu ujeli pravi ritem. V sredo so se po pravi drami v Milanu uvrstili v finale italijanskega pokala, 120 minut pa se jim ni pretirano poznalo na stadionu Atleti Azzurri d'Italia v Bergamu.

Stara dama je povedla v 24. minuti. Po podaji iz kota je Mario Mandžukić z glavo podaljšal žogo do Andree Barzaglia, ki se je otresel branilcev in zadel iz bližine. Gostje so nato rutinirano zadržali prednost, niso se preveč naprezali. V 68. minuti je Mario Lemina zamenjal Samija Khediro. Štiri minute pred koncem je gabonski vezist preigral dva branilca in z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora poslal žogo tik ob levi vratnici v mrežo.

Buffon lovi Rossija in Zoffa
Gianluigi Buffon je devetič zapored ohranil mrežo nedotaknjeno v Serie A. V italijanskem prvenstvu ima rekord legendarni Sebastiano Rossi (11 tekem), sledi Dino Zoff (10).

Iličić natančen z bele točke ob visoki zmagi Rome
V petek zvečer je Roma odpravila Fiorentino s 4:1. Gostitelji so blesteli v prvem polčasu, ko so bili za razred boljši in so hitro povedli s 3:0. Josip Iličić je z bele točke znižal v zadnji minuti prvega polčasa. Sijajni Mohamed Salah je v 58. minuti postavil končni izid. Iličić je sredi drugega dela zapustil zelenico, zamenjal ga je Matias Fernandez.

28. krog:
ROMA - FIORENTINA 4:1 (3:1)
El Shaarawy 22., Salah 26., 58., Perotti 38.; Iličić 45./11-m

Roma: Szczesny, Florenzi, Manolas, Rüdiger, Digne, Nainggolan, Keita, Pjanić, Perotti (62./Vainqueur), El Shaarawy (76./Totti), Salah (86./Džeko).

Fiorentina: Tatarusanu, Roncaglia, Gonzalo Rodriguez, Astori, Marcos Alonso, Vecino (34./Badelj), Tino Costa, Bernardeschi, Iličić (68./M. Fernandez), Borja Valero (29./Tello), Kalinić.

Sodnik: Massimiliano Irrati

VERONA - SAMPDORIA 0:3 (0:3)
Soriano 7., Cassano 11., Christodoulopoulos 30.

NAPOLI - CHIEVO 3:1 (2:1)
Higuain 6., Chiriches 38., Callejon 70.; Rigoni 2.
Birsa je igral 64 minut, Cesar (oba Chievo) pa celo tekmo.

TORINO - LAZIO 1:1 (1:0)
Belotti 12.; Biglia 78./11-m
Immobile (Torino) je v 22. minuti zapravil 11-m.

ATALANTA - JUVENTUS 0:2 (0:1)
Barzagli 24., Lemina 86.

Atalanta: Sportiello, Rafael Toloi, Paletta, Masiello, Conti (55./D'Alessandro), Kurtić, de Roon, Cigarini (76./Diamanti), Drame, Monachello (68./Raimondi), Borriello.

Juventus: Buffon, Lichtsteiner, Bonucci, Barzagli, Evra, Pogba, Marchisio, Khedira (68./Lemina), Pereyra (81./Alex Sandro), Mandžukić, Dybala (89./Morata).

INTER - PALERMO 3:1 (2:1)
Ljajić 11., Icardi 23., Perišić 54.; Vazquez 45.
Handanovića zaradi gripe ni bilo v kadru Interja; Anđelković je igral vso tekmo, Struna (oba Palermo) pa je na sedel na klopi.

JUVENTUS         28 20  4  4 50:15  64
NAPOLI           28 18  7  3 58:23  61
ROMA             28 16  8  4 59:29  56
FIORENTINA       28 16  5  7 49:31  53
INTER            28 15  6  7 37:26  51
MILAN            28 13  8  7 39:30  47
SASSUOLO         28 11 11  6 36:31  44
LAZIO            28 10  8 10 35:37  38