Nogometaši Fiorentine se veselijo najbolj odmevne zmage v letošnji sezoni. Foto: Reuters
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain je dosegel edini zadetek za Juventus, zapravil pa je tudi priložnost za 2:2. Foto: Reuters
Mauro Icardi in Ivan Perišić
Mauro Icardi in Ivan Perišić sta zrežirala preobrat na San Siru. Foto: EPA
Eder
Eder, ki je vstopil po uri igre, je postavil končni izid. Foto: EPA

Gostitelji so na stadionu Artemio Franchi povedli osem minut pred odmorom, ko je Federico Bernardeschi na desni strani kazenskega prostora lepo zaposlil Nikolo Kalinića, ki je z diagonalnim strelom z desno nogo matiral Gianluigija Buffona.
V 54. minuti je Milan Badelj s 30 metrov zavrtinčil žogo proti vratom stare dame, Frederico Chiesa je skušal spremeniti smer žogi, a mu ni uspelo, zmedel pa je Buffona, ki je reagiral prepozno in žoga je končala za njegovim hrbtom. Le štiri minute zatem je Gonzalo Higuain z bližine znižal po podaji Stefana Sturara.
Trener Juventusa Massimiliano Allegri je v zadnje pol ure vse stavil na napad, vstopili so Marko Pjaca, Tomas Rincon in v 80. minuti še Mario Mandžukić. Najlepšo priložnost za izenačenje je imel Higuain, ki je osem minut pred koncem streljal z glavo, vratar Ciprian Tatarusanu pa je bil zbran.
Iličić igral le v zadnjih desetih minutah
Josip Iličić
je vstopil v 84. minuti, iz igre je odšel Borja Valero. Gostitelji so se le še branili in čakali na zadnji žvižg Luce Bantija. Zadnjo priložnost za 2:2 je zapravil Paulo Dybala, ki je odlično preigraval, nato pa meril visoko prek vrat. V sodnikovem dodatku je Iličić po protinapadu prišel sam pred Buffona, a se je zapletel in ni uspel postaviti pike na i sijajni predstavi gostiteljev.
Peta zaporedna zmaga Interja
Nogometaši Interja so premagali Chievo s 3:1 po preobratu v zadnjih 20 minutah. To je že peta zaporedna zmaga za Milančane.

Gostje so povedli v 34. minuti, ko je Valter Birsa podal iz kota, Danilo D'Ambrosio pa je slabo pokril Sergia Pellissierja, ki je s petih metrov z desnico matiral Samirja Handanovića.

Na začetku drugega polčasa je Mariano Izco zamenjal Birso. Inter je prevzel pobudo, pritisk se je stopnjeval, vratar Chieva Stefano Sorrentino se je nekajkrat izkazal. V 69. minuti je Antonio Candreva z desne strani sijajno podal pred vrata, kjer je Mauro Icardi preusmeril žogo z levico v malo mrežico.

Štiri minute pred koncem je Ivan Perišić preigraval in z leve strani prodrl v kazenski prostor, njegov strel po sredini vrat pa je končal v mreži po slabem posredovanju Sorrentina. Končni izid je postavil Eder v 93. minuti po podaji Rodriga Palacia, ki je prišel do žoge po veliki zmedi v obrambi gostov iz Verone.