Alex Iwobi je na Goodison Parku dosegel svoj krstni zadetek v Premier ligi. Foto: Reuters
Danny Welbeck
Takole je Danny Welbeck svojo ekipo popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Riyad Mahrez
Leicester ima s tekmo več že osem točk prednosti pred Tottenhamom. Foto: Reuters

Topničarji, ki so med tednom izpadli iz Lige prvakov - s skupnim izidom 5:1 je bila boljša Barcelona -, so bili v prvem polčasu občutno boljši nasprotnik. Več so napadali, razvili so podjetnejšo igro, ki je že v 7. minuti obrodila sadove. Po natančni globinski podaji Alexisa Sancheza je Danny Welbeck najprej prehitel Phila Jagielko, nato preigral še Joela Roblesa in žogo poslal v prazno mrežo.

Še pred odmorom so Londončani vodstvo podvojili. Po napaki gostiteljev na sredini igrišča je do žoge prišel Hector Bellerin in jo hitro oddal Alexu Iwobiju, ki je imel ob slabi postavitvi domače obrambe povsem prosto pot do gola. 19-letni Nigerijec je nato rutinirano ugnal Roblesa in dosegel svoj krstni zadetek v Premier ligi.

Everton je v svoji igri storil kopico napak, Liverpoolčani še zdaleč niso bili toliko nevarni, kot so si želeli biti, še najdejavnejši je bil Aaron Lennon, ki pa ob pomanjkanju primerne pomoči soigralcev ni mogel storiti veliko. Priložnosti so bile zelo redke, v 69. minuti je eno najlepših zapravil Jagielka, tik pred iztekom rednega dela srečanja je iz neposredne bližine z glavo žogo mimo vrat poslal še Romelu Lukaku.

Lisice spet slavile z 1:0
Leicester nadaljuje pravljični pohod proti naslovu angleškega prvaka. Lisice so si tokrat v gosteh pokorile Crystal Palace. Edini zadetek je v 34. minuti dosegel Riyad Mahrez, ki je bil po podaji Jamieja Vardyja na pravem mestu. Gostitelji so bili v sodnikovem podaljšku blizu izenačenju, a je Damien Delaney nastreljal prečko.