Luis Suarez je v 97. minuti postavil končnih 2:2. Foto: Reuters
Samir Nasri je že v uvodnih minutah City popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Gareth Bale in Jermain Defoe
Gareth Bale in Jermain Defoe sta zrežirala velik preobrat Tottenhama proti Manchester Cityju. Foto: EPA
Rafael Benitez
Na Anfield se je kot menedžer druge ekipe prvič po odhodu iz Liverpoola vrnil Rafael Benitez. Takole je pomahal navijačem Liverpoola, ki so skandirali njegovo ime. Foto: EPA
Branislav Ivanović
Branislav Ivanović je takole glavnemu sodniku Kevinu Friendu kazal mesto Suarezovega ugriza. Foto: Reuters

Aktualni angleški prvaki so na White Hart Lanu povedli že v 5. minuti, ko je po lepi akciji Carlosa Teveza in Jamesa Milnerja v polno zadel Samir Nasri. City je bil v prvem polčasu občutno boljši nasprotnik, domačemu vratarju Hugu Llorisu je največ preglavic povzročal Tevez, ki pa mu mreže ni uspelo zatresti.

Trikrat v sedmih minutah
V nadaljevanju so 'ostroge' nato uprizorile velik preobrat. Izid je v 75. minuti poravnal Clint Dempsey, ki je po sijajnem predložku Garetha Bala zadel ob drugi vratnici. Odločilni zadetek je zgolj štiri minute pozneje s krasnim diagonalnim strelom v malo mrežico postavil Jermain Defoe. Angleški reprezentančni napadalec je preigral Vincenta Kompanyja in s krasnim strelom zadel za 2:1. Končnih 3:1 je postavil Bale, ki je izkoristil izjemno podajo rezervista Toma Huddlestona in z lobom ukanil vtekajočega Joeja Harta.

Manchester United, ki v ponedeljek zvečer gosti Aston Villo, lahko z zmago tako osvoji jubilejni 20. naslov angleškega prvaka.

Za Chelsea uspešna Oscar in Hazard
Londončani so povedli v 26. minuti, ko je nepozornost Jamieja Carragherja v obrambi po predložku iz kota izkoristil brazilski reprezentant Oscar. Ta je s strelom z glavo matiral nemočnega Joseja Reino. Liverpool je na začetku drugega polčasa izid poravnal prek rezervista Daniela Sturridga. Gostitelji so izpeljali krasno akcijo, ki jo je iz neposredne bližine zaključil nekdanji napadalec Chelseaja.

Toda vodstvo rdečih ni trajalo dolgo, kmalu zatem je z roko v kazenskem prostoru igral Luis Suarez, z bele točke je bil učinkovit Eden Hazard.

Suarez ugriznil Ivanovića, nato priboril točko
Glavni sodnik Kevin Friend je na derbiju spregledal kopico grobih prekrškov in nešportnih potez, še zlasti incident po dobri uri igre, ko je Suarez v roko ugriznil Branislava Ivanovića. Liverpoolčani so v zaključku tekme pritisnili na vse ali nič, po izteku sodnikovega dodatka je v polno iz neposredne bližine z glavo zadel Suarez.