Gareth Bale in Aaron Lennon sta bila udeležena pri vseh treh zadetkih na tekmi. Lennon je zadel prvega, Bale pa drugega in tretjega, le da je zadnjega po Lennonovem izbijanju z golove črte poslal v lastno mrežo. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez, najboljši strelec Premier lige, se tokrat ni vpisal med strelce. Foto: Reuters
Theo Walcott
Theo Walcott je na Goodison Parku zadetek proti Evertonu dosegel že v 52. sekundi ... Foto: Reuters
Robin van Persie
... a je dosežek Arsenalovega napadalca na Old Traffordu popravil Robin van Persie, ki je mrežo West Hama zatresel že v 33. sekundi. Foto: Reuters
Mario Balotelli
Mario Balotelli je Manchester City, ki je v Wiganu zmagal z 0:2, v 69. minuti povedel v vodstvo. Foto: Reuters
Rafael Benitez
Rafael Benitez je na Stamford Bridgeu požel glasne žvižge navijačev Chelseaja. Aktualni evropski prvaki pod njegovim vodstvom še niso zatresli mreže. Foto: Reuters

Danes sta padla tudi dva rekorda, in sicer sta bila na dveh tekmah dosežena najhitrejša zadetka v letošnji izvedbi Premier lige. Najprej je rekord podrl Arsenalov Theo Walcott, 15 minut pozneje, ko se je začela tekma na Old Traffordu, pa je njegov dosežek popravil izjemni Robin van Persie.

Lennon in Bale za dvojno vodstvo
Londončani so tekmo začeli precej bolje, na krilih Garetha Bala so že od prvega sodnikovega žvižga pritiskali na vrata Joseja Reine, ki si je že v uvodnih minutah po Balovem prostem strelu privoščil manjšo napako, ki je gostitelji niso izkoristili. Bale je v šesti minuti pobegnil po levi in z diagonalnim strelom zgrešil Liverpoolova vrata, minuto pozneje je po identični akciji na drugo vratnico poslal nevaren predložek, ki pa ga je ob slabem pokrivanju Stewarta Downinga izkoristil Aaron Lennon in zadel za 1:0. White Hart Lane je eksplodiral od navdušenja, drugega zadetka so se navijači 'ostrog' razveselili že osem minut pozneje, ko je s fantastičnim prostim strelom Reino ukanil Bale.

Liverpool je v drugi polovici prvega polčasa več napadal, a tako želenega zadetka ni dosegel. Še najbližje znižanju zaostanka je bil Luis Suarez, a mu je veselje na golovi črti preprečil Kyle Walker, ki je še pravočasno pritekel in žogo mimo Williama Gallasa izbil stran od gola.

Lennon nokavtiral Bala za 2:1
Liverpoolčani so v nadaljevanju jalovo napadali vrata gostiteljev, večkrat so sicer sprožili na gol Huga Llorisa, a jim žoge nikakor ni uspelo spraviti za njegov hrbet. Odprlo se jim je šele v 72. minuti, ko jih je med žive vrnil Bale. Lennon je z golove črte žogo nabil naravnost v obraz Valižana, okroglo usnje pa je končalo v mreži. 2:1. Rdeči, ki so sicer igrali v črni opravi, so do konca tekme bolj ali manj le napadali, krvavo so si želeli izenačujočega zadetka, a je Tottenhamova obramba vzdržala.

Walcottov rekord sezone izničil van Persie
Odlično so tekmo na Goodison Parku v Liverpoolu začeli nogometaši Arsenala, ki so proti Evertonu povedli v 1. minuti. Že po 52 sekundah igre je moral vratar Tim Howard žogo pobrati iz mreže, potem ko je po hitri akciji z desne strani topničarje v vodstvo popeljal Theo Walcott. Everton je izid po slabe pol ure igre poravnal prek Marouaneja Fellainija, ki je izkoristil napako v Arsenalovi obrambi in zadel z razdalje.

Walcottov rekord je zdržal le 15 minut, saj ga je na tekmi v Manchestru popravil Robin van Persie. Ta je za rdeče vrage na srečanju proti West Ham Unitedu v vodstvo popeljal že v 33. sekundi, to pa je bil tudi edini zadetek na tekmi.

City slavil, Chelseaju spet le točka
Dolgo so se nogometaši Manchester Cityja mučili v Wiganu, a so nazadnje po hudi napaki Alija Al Habsija vendarle povedli z zadetkom Maria Balotellija. Italijanski reprezentant je izkoristil zmedo v kazenskem prostoru gostiteljev z DW stadiona in iz neposredne bližine zadel za 1:0. Že tri minute pozneje je vodstvo podvojil James Milner, ki je z razdalje žogo mojstrsko poslal v zgornji desni kot vrat.

Medtem pa se je Chelseajev niz brez prvenstvene zmage raztegnil že v sedmo tekmo. Aktualni evropski prvaki so bili nemočni na londonskem derbiju proti Fulhamu (0:0), nezadovoljstvo navijačev nad novim menedžerjem Rafaelom Benitezom je vse večje. Nazadnje so modri s Stamford Bridgea v Premier ligi slavili 20. oktobra na derbiju proti Tottenhamu (2:4).