Z Waynom Rooneyjem se je zadnjega zadetka Uniteda takole veselil Phil Jones. Foto: Reuters
Robin van Persie
Robin van Persie je v izjemni formi. Foto: EPA
Luis Suarez
Luis Suarez je prekinil svoj strelski post v Premier League, ki je trajal od 1. oktobra. Foto: Reuters

Po dvakrat sta zadela Nani in Wayne Rooney ter s tem prekinila dolg strelski post. Rooneyjev je v angleškem prvenstvu trajal kar osem tekem, Nani se v vseh tekmovanjih med strelce ni vpisal na zadnjih 13 srečanjih. Mrežo gostov je v 17. minuti načel Nani z močnim strelom z leve strani. Deset minut pozneje je Rooney povišal na 2:0 z nizkim strelom z roba kazenskega prostora.
V ponedeljek derbi na Stamford Bridgeu
Na začetku drugega polčasa je Steven Fletcher z glavo obudil nekaj upanja za Wolverhampton, a sta Unitedova junaka v 56. in 62. minuti hitro popeljala gostitelje do visokega vodstva. Obakrat je predložek pred vrata poslal Antonio Valencia.

United se je z zmago približal Manchester Cityju na dve točki zaostanka. Vodilno moštvo lige v ponedeljek ob 21.00 čaka derbi proti Chelseaju na Stamford Bridgeu.

Iz italijanskega prvoligaša Milana so sporočili, da je Manchester City zavrnil njihovo ponudbo, da bi Carlos Tevez na San Siro prišel kot posojen igralec. City vztraja pri prodaji Argentinca, pogajanja pa bodo še trajala.

Van Persie v lovu za rekordom
Pred domačimi gledalci sta slavila tudi Arsenal in Liverpool, oba z 1:0. Topničarji so ob proslavi 125-letnice kluba s sijanim volejem Robina van Persieja v 70. minuti ugnali Everton, edini gol na Anfieldu pa je v 47. minuti proti Queens Park Rangersom zabil Luis Suarez z glavo po predložku Charlieja Adama. To je bil prvi Urugvajčev zadetek v ligi po 1. oktobru, redsi pa so po štirih remijih na domačem stadionu le prišli do zmage.

Van Persie je po podaji Alexa Songa v letošnjem koledarskem letu zadel že 33-ič in zaostaja le še tri gole za rekordom Alana Shearerja. Na tribuni mu je zaploskala tudi Arsenalova legenda Thierry Henry, ki so mu v petek pred stadionom Emirates postavili kip. Francoz je leta 2004 v majici Arsenala dosegel 34 zadetkov. Tik pred koncem je rezervist Evertona Conor McAleny meril le za las mimo leve vratnice. Gostje so sicer na celi tekmi le enkrat streljali v okvir vrat.

"Srake" popuščajo
Newcastle, pri katerem Harisa Vučkića ni bilo v ekipi, je doživel drugi zaporedni poraz. V Norwichu je izgubil z 2:4. "Srake" so na zadnjih štirih tekmah osvojile zgolj eno točko.