Slovenija je pet minut pred koncem Angležem dopustila izenačenje in ostala brez zmage. Foto: EPA

Slovenijo je na Ptuju v vodstvo popeljal Maks Barišič po protinapadu v 13. minuti. Primorec, ki igra za mladince Milana, se je po globinski podaji znašel sam pred gostujočim vratarjem, ga preigral in zatresel prazno mrežo. V 85. minuti je končni izid iz bližine postavil Lewis Baker, potem ko so Angleži izigrali slovensko obrambo.

V elitni del kvalifikacij se bodo uvrstile prvo- in drugouvrščene ekipe iz 13 kvalifikacijskih skupin ter najboljša tretjeuvrščena. Slovenski upi se bodo v 2. krogu v soboto v Bakovcih pomerili s Švico. Ta je bila na drugi tekmi skupine 9 boljša od Andore s 4:0 (2:0).