Štefan Škaper je za Slovenijo zbral štiri reprezentančne nastope. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden

Ubavič in Škaper na eni tekmi zabila po pet golov

Oba sta osvojila naslov najboljšega strelca
9. december 2014 ob 11:44,
zadnji poseg: 9. december 2014 ob 11:49
Ljubljana - MMC RTV SLO

Štefan Škaper in Zoran Ubavič si delita rekord po številu golov na eni tekmi Prve lige - oba sta namreč zabila po pet golov.

Omenjeni rekord je najprej uspel Ubaviču, ki je serijsko zabijal v sezoni 1991/1992 pri zmagi nad Jadranom iz Dekanov z 12:0. Ubavič se je med strelce vpisal v 16., 37., 42., 61. in 88. minuti. To je bila sploh najvišja zmaga v zgodovini slovenskega prvenstva.

Na 149 tekmah dosegel 82 zadetkov
Ubavič je celotno kariero preživel na slovenskih zelenicah. Igral je za Olimpijo, Gorico, Vevče in Ljubljano. Skupno je v prvi slovenski nogometni ligi odigral 149 prvenstvenih tekem in dosegel 82 golov. V prej omenjeni sezoni 1991/1992 je bil tudi najboljši strelec sezone, saj je dosegel 29 zadetkov.

Še vedno najboljši strelec Prve lige
Škaperju je omenjeni rekord uspel v sezoni 1994/1995, ko so Beltinci v zadnjem krogu premagali Kočevje z 8:0. Škaper je bil natančen v 6., 11., 37., 55. in 87. minuti. Sezono je končal s 25 goli, s čimer je osvojil naslov najboljšega strelca v ligi. Igral je še z Muro, za oba pomurska kluba je skupaj zbral 226 tekem, dosegel pa je 130 golov, s čimer je še vedno najboljši strelec v zgodovini lige.