Mario Gomez, Franck Ribery in Thomas Müller se veselijo nove zmage Bayerna. Foto: Reuters
Marco Reus
Marco Reus je zadel za vodstvo Borussia iz Mönchengladbacha, ki pa je v zadnje četrt ure popolnoma popustila. Foto: Reuters
Krasimir Balakov
Krasimir Balakov, ki je zapustil splitski Hajduk in se preselil v Kaiserslautern, je bil zelo slabe volje po koncu tekme v Freiburgu. Foto: Reuters

120 minut bitke v pokalnem polfinalu v Mönchengladbachu v sredo zvečer je pustilo posledice. Trener Jupp Heynckes je odpočil Maria Gomeza in Thomasa Müllerja, ki sta vstopila v drugem polčasu. Priložnost sta dobila Hrvata Danijel Pranjić in Ivica Olić.

Gostitelji so začeli odločno, a Hannover, ki se bo v četrtfinalu Evropske lige pomeril z madridskim Atleticom, je zdržal uvodni pritisk. Franck Ribery je v 20. minuti po podaji Philippa Lahma za las meril mimo vrat. V naslednji akciji je veliko napako naredil Manuel Neuer, žogo si je podal preveč naprej, pritekel je Mame Biram Diouf in že krenil sam proti vratom z leve strani, v zadnjem trenutku pa je rešil Holger Badstuber.

Kroos mojstrsko lobal Zielerja
V 36. minuti je razigrani Ribery na levi strani preigral kapetana gostov Stevena Cherundola in podal v kazenski prostor, kjer je Arjen Robben s peto mojstrsko podaljšal na desno stran. Žoga je prišla do popolnoma osamljenega Tonija Kroosa, ki je počakal, da je vratar Ron Robert Zieler padel na tla, nato pa ga je s 13 metrov sijajno lobal.

Gomez potreboval le sedem minut za gol
V 61. minuti je nerazpoloženega Olića zamenjal Gomez, ki je že dve minuti zatem po podaji Riberyja zadel vratnico. V 68. minuti je najboljši strelec Bundeslige povišal na 2:0. Kroos ga je lepo zaposlil na desni strani kazenskega prostora, Gomez je preigral Christian Panderja in z levico zatresel malo mrežico.

Diouf in Konan poskrbela za napeto končnico
Na koncu tekme so bili gostje nevarnejši, poznala se je večja svežina. V 74. minuti je Jan Schlaudraff na desni strani preigral Davida Alabo in podal v sredino, kjer je najvišje skočil Diouf. Senegalec je podaljšal do Didierja Ya Konana, ki je velemojstrsko s škarjicami iz bližine matiral Neuerja. Hannover je dobil silovit zalet, v 79. minuti je Diouf z glavo po kotu meril prek vrat. Pet minut pred koncem je Neuer preprečil izenačenje, z izjemnim refleksom na golovi črti je odbil ponesrečen poskus odbijanja žoge Jeroma Boatenga. Rezervist Müller bi lahko na koncu še povišal na 3:1.

Hoffenheim šokiral Borussio
Borussia iz Mönchengladbacha je doma izgubila proti Hoffenheimu z 1:2 in za Bayernom zdaj zaostaja že šest točk. Gostitelji so povedli z golom Marca Reusa v 38. minuti. 13 minut pred koncem je rezervist Roberto Firmino izenačil z levico z 18 metrov. Dve minuti zatem je Sejad Salihović podal iz kota, Boris Vukčević pa je z glavo poskrbel za presenečenje na Borussia Parku.
Huntelaar odločil v Veltins Areni
Na tretje mesto se je prebil Schalke, ki je z dvema zadetkoma Klaasa Jana Huntelaarja premagal Bayer iz Leverkusna z 2:0. Nizozemec je bil v 18. in 86. minuti natančen z glavo.

Balakov začel z grekim porazom
V boju za obstanek je nov boleč udarec doživel Kaiserslautern, ki je vse bližje izpadu v drugo ligo. Freiburg je bil boljši z 2:0, že v prve četrt ure sta zadela Karim Guede z levico in Cedrick Makiadi z glavo. Krasimir Balakov, ki je nasledil Marca Kurza na klopi Kaiserslauterna, je začel z grenkim porazom.

Precej bolj uspešen je Otto Rehhagel na klopi Herthe. Berlinčani so prišli do pomembnih treh točk v Mainzu (1:3).