Salzburg je v neposrednem obračunu premagal PSG in ga prehitel na drugem mestu skupine F, kjer je Athletic Bilbao že napredoval. Foto: Reuters
Raul (Schalke)
Kapetan Raul je bil mož odločitve v Gelsenkirchnu: v 57. minuti je v mrežo poslal odbitek po strelu Klaas-Jana Huntelaarja. Foto: Reuters
Mark Schwarzer (Fulham) in Marc Janko (Twente)
Fulham, finalist Evropske lige iz leta 2010, je bil ob dragoceno točko na Nizozemskem tik ob izteku rednega dela tekme s Twentejem (1:0). Foto: Reuters
Lokomotiva Moskva, Branko Ilić
Nogometaši Lokomotive Moskve, med njimi tudi Branko Ilić, so proslavili zasluženo uvrstitev v izločilne boje Evropske lige. Foto: Reuters

Ob zgoraj omenjenih klubih se izločilnih bojev veselijo tudi pri Sporting Lizboni, Stoke Cityju in Athletic Bilbau.

V Romuniji brez golov, Salzburg porazil PSG
Tekmovalno najbolj zanimivo bi moralo biti v skupini D, kjer sta Lazio in Vaslui v Romuniji udarila za 2. mesto, a ravno ta tekma ni potregla niti z enim golom. Trdnjava na zahodu Romunije ni padla in tekmeca sta se razšla z remijem, o napredovanju pa bo tako odločal 6. krog.

Napeto je bilo v Salzburgu, kjer se je "rdečim bikom" posrečil zadani cilj in so z 2:0 premagali Paris SG, s čimer so goste prehiteli na 2. mestu skupine F. Jakob Jantscher je zadel v 20. minuti, v 94. minuti pa je Dušan Švento z "bombo" iz voleja postavil piko na i uspešnemu večeru.

Ilića že pričakuje evropsko pomlad
V četrtkovem evropskem večeru sta sodelova tudi kluba dveh slovenskih reprezentantov. Branko Ilić je s klopi spremljal prvo četrtkovo tekmo, na kateri je Lokomotiva Moskva gostila Sturm iz Gradca. Moskovčani so s 3:1 odpravili Gradčane in se s tem že uvrstili v šestnajstino Evropske lige.

Ohranjeno upanje "bele zvezde"
Andraž Kirm
je Wislo gostoval na Danskem pri Odenseju. Slovenski vezist je odigral vso tekmo in je sodeloval pri maščevanju Poljakov za poraz v 1. krogu. Wisla je slavila z 2:1 in s tem ohranila upanje na preboj v izločilne boje.

Prvo mesto v skupini K je že rezervirano za Twente, ki je z golom Marca Janke v 89. minuti porazil Fulham, ki se bo v zadnjem krogu za napredovanje "na daljavo" udaril z Wislo. Poljaki gostijo Twente, Fulham pa Odense.

Anderlecht ostaja stoodstoten
Raul Gonzales
je Schalkeju priigral zmago nad Steauo (2:1), s čimer so "knapi" že postali zmagovalci skupine J in udeleženci šestnajstine finala. V skupini L je vsega dokončno konec: Anderlecht pa je še petič zmagal in ohranil stoodstotni izkupiček. Junak srečanja z AEK-om (1:2) v Atenah je bil dvakratni strelec Guillaume Gillet.

MACCABI TEL AVIV - BEŠIKTAŠ 2:3 (0:1)
Yeini 59., Logasi 70.; Quaresma 45., 92., Toraman 47.

Skupina F:
ATHLETIC BILBAO - SLOVAN BRATISLAVA 2:1 (1:1)

Falk 51.; Biton 20., Malecki 28.
Andraž Kirm (Wisla) je igral do 91. minute.

- STURM 3:1 (0:0)
Maicon 62., Sičev 72./11-m, Glušakov 89.; Kainz 63.
Branko Ilić (Lokomotiva) je bil na klopi.

AEK ATENE - ANDERLECHT 1:2 (1:2)
Sialmas 19.; Gillet 4., 36.

ANDERLECHT *       5  5 0 0 13:2  15
LOKOMOTIVA M. * 5 4 0 1 11:6 12
STURM GRADEC 5 1 0 4 4:11 3
AEK ATENE 5 0 0 5 5:14 0

Z zvezdico (*) so označeni klubi, ki so že uvrščeni v 1/16-finala Evropske lige.