Drugi Romin strelec Daniel Pablo Osvaldo je moral v 91. minuti zaradi drugega rumenega kartona z igrišča. Foto: EPA
Alessandro Florenzi
Strelec Alessandro Florenzi je skočil v objem podajalcu Francescu Tottiju. Foto: EPA
Antonio Cassano
Antonio Cassano je igral do 51. minute, ko ga je zamenjal Rodrigo Palacio. Foto: EPA
Sebastian Giovinco
Sebastian Giovinco (v sredini) se je v Vidmu izkazal z dvema goloma. Foto: EPA

Vratarja Handanovića ni bilo v ekipi modro-črnih zaradi operacije kolena, po kateri sicer uspešno okreva. Je bil pa na klopi Interja rezervni vratar Vid Belec.

Florenzi ohladil San Siro
Na San Siru so povedli gostje. V 15. minuti je Francesco Totti z leve strani kazenskega prostora podal v sredino, kamor je stekel Alessanndro Florenzi in z glavo matiral Luco Castelazzija. Inter je bil v nadaljevanju boljši nasprotnik, vendar je bila njegova premoč ob disciplinirani obrambi Rome jalova. V 32. minuti je moral zaradi poškodbe zelenico zapustiti Daniele De Rossi.
Srečno izenačenje Cassana
Inter je vendarle - z veliko mero sreče - izenačil v sodnikovem podaljšku prvega polčasa, ko se je žoga po strelu Antonia Cassana odbila od Nicolasa Burdissa, "lobala" Maartena Stekelenburga in se od vratnice odbila v mrežo.

Mojstrovini Tottija in Osvalda za 1:2
Domači so imeli tudi v drugem polčasu premoč, medtem ko je Roma prežala na protinapade. In v enem od njih je Daniel Pablo Osvaldo po velemojstrski globinski podaji Tottija sam pritekel pred Castelazzija, nato pa ga z izjemnim lobom premagal za 1:2 (67.).

Castelazzi "kasiral" iz mrtvega kota
A Rimljani se z vodstvom niso zadovoljili. Iskali so še tretji zadetek in ga v 81. minuti tudi zabili, potem ko je bil skoraj z mrtvega kota uspešen Marquinho. Žoga se je v mrežo odbila celo od bližnje vratnice, kar priča o slabem postavljanju Castelazzija, ki ni pokril "svojega" kota. Marsikomu iz Interjevega tabora se je zagotovo kolcalo po Handanoviću ...

Visoki zmagi Juventusa in Milana
Italijanski prvak Juventus je s 4:1 premagal Udinese, Milan pa s 3:1 Bologno. "Stara dama" je v Vidmu povedla v 14. minuti, ko je vratar Željko Brkić pred prodirajočim Sebastianom Giovincom izbil žogo, a pri tem z bokom podrl še napadalca Juventusa, tako da se je sodnik odločil za rdeči karton Filipoviću in še za enajstmetrovko. K žogi je pristopil Arturo Vidal in zanesljivo zadel. Na 2:0 je v sodnikovem podaljšku prvega polčasa z roba kazenskega prostora povišal Mirko Vučinić. Oslabljeni Udinese je v nadaljevanju z dvema goloma dotolkel le 164 cm visoki Giovinco. Milan je že v soboto s 3:1 zmagal v Bologni, potem ko je vse tri gole za rdeče-črne zabila okrepitev iz Interja Giampaolo Pazzini.

Cesar in Iličić vso tekmo
Od preostalih Slovencev v Serie A sta Boštjan Cesar (Chievo) in Josip Iličić (Palermo) odigrala vso tekmo, a doživela poraz. Jasmin Kurtić je za Siciljance igral do 58. minute, medtem ko je bil Bojan Jokić na klopi. Valter Birsa še ni bil v moštvu Torina.