Andres Iniesta je bil izbran za najboljšega igralca v Evropi za sezono 2011/12. Foto: EPA
Andres Iniesta, Lionel Messi in Cristiano Ronaldo
Lionel Messi in Cristiano Ronaldo sta si tokrat razdelila drugo mesto. Foto: EPA
George Weah
Med zvezdniki, ki so žrebali kroglice, je bil tudi Liberijec George Weah. Foto: EPA
Steve McManaman
Finale bo 25. maja na Wembleyju, angleški predstavnik na žrebu je bil Steve McManaman. Foto: EPA
Težak žreb za madridski Real

Angleški in nemški prvaki so lani izpadli že v skupinskem delu Lige prvakov in so imeli nizek koeficient, zato je bilo že pred žrebom v Grimaldi Forumu jasno, da bo ena skupina zares atraktivna. Kraljevi klub bo že uvodni dan skupinskega dela, v torek, 18. septembra, gostil Manchester City.
Branilci naslova proti italijanskim prvakom
Naslov bo branil Chelsea, ki je lani v napetem finalu na Allianz Areni po streljanju enajstmetrovk ugnal Bayern. Izbranci Roberta di Mattea se bodo v skupini E pomerili s Šahtarjem iz Donecka, Juventusom in Nordsjellandom. Stara dama prihaja na Stamford Bridge v sredo, 19. septembra.
Ponovitev finala iz leta 2001
Bayern je zadnjič osvojil Ligo prvakov maja 2001, ko je na San Siru premagal Valencio. Ekipi se bosta prvič po tistem finalu pomerili v letošnjem skupinskem delu, prva tekma bo že v 19. septembra na Allianz Areni. V skupini F sta še Lille in Bate Borisov.

"Ibra" prihaja v Maksimir
Zagrebški Dinamo, ki je v zadnjem predkrogu pot v Ligo prvakov zaprl Mariboru (2:1 in 1:0), bo igral v skupini A s Portom, Dinamom iz Kijeva in Paris Saint Germainom. Zlatan Ibrahimović in druščina bodo v Maksimirju gostovali 24. oktobra.
Zmagovalec bo bogatejši za 60 milijonov evrov
Termini tekem so 18. in 19. september, 2. in 3. ter 20. in 21. oktober, 6. in 7. ter 20. in 21. november ter 4. in 5. december. Finale bo 25. maja 2013 na Wembleyju. Klubi bodo za nastop v Ligi prvakov prejeli po 8,6 milijona evrov, kar je 1,4 milijona evrov več kot v prejšnji sezoni. Klub, ki bo osvojil lovoriko, pa bo lahko zaslužil skupaj več kot 60 milijonov evrov.

Žreb za Evropsko ligo, kjer bo igral tudi Maribor, bo v petek.

Iniesta za dva glasova ugnal Messija in Ronalda
Uefa je na prireditvi proglasila tudi najboljšega nogometaša v Evropi za lansko sezono. To je postal vezist Barcelone Andres Iniesta, ki je v glasovanju 53 evropskih športnih novinarjev prehitel moštvenega kolega in lanskega zmagovalca, Argentinca Lionela Messija, ter zvezdnika madridskega Reala, Portugalca Cristiana Ronalda. Iniesta je dobil 19, Messi in Ronaldo pa po 17 glasov.

"Zelo sem srečen in vesel. Dobiti to priznanje je izjemna čast. Zahvaljujem pa se tudi svojim soigralcem, ki so mi vse to omogočili," je po prejetju nagrade, ki mu jo je poklonil predsednik Uefe Michel Platini, povedal 28-letni Iniesta, ki je s Španijo letos ubranil naslov evropskega prvaka. V lanski klubski sezoni je Iniesta z Barcelono izpadel v polfinalu Lige prvakov proti Chelseaju (0:1 in 2:2), na prvenstvu pa je moral priznati premoč madridskemu Realu. Barcelona se je morala zadovoljiti z zmago v kraljevem pokalu.