Shaun Maloney je odločil srečanje na Celtic Parku. Foto: Reuters
John O'Shea
Škotski napadalec Steven Fletcher v primežu Johna O'Shee in Richarda Keogha. Foto: Reuters
Joan Edmundsson
Joan Edmundsson (v sredini) je poskrbel za senzacionalno zmago Fercev v Atenah. Foto: EPA
Nicklas Bendtner in Simon Kjär
Danska strelca v Beogradu: Nicklas Bendtner in Simon Kjär. Foto: EPA
Zoran Tošić
Srbi se veselijo vodilnega gola Zorana Tošića (v sredini). Foto: Reuters

Odločilni gol pred več kot 60.000 gledalci na Celtic Parku je v 75. minuti dosegel Shaun Maloney, ki je po podaji Scotta Browna irskega vratarja Davida Forda premagal z diagonalnim strelom z leve strani.

Irska je tako doživela prvi poraz v kvalifikacijah. V skupini D vodi Poljska, ki je s 4:0 premagala Gruzijo. Z enakim izidom so svetovni prvaki Nemci odpravili Gibraltar.

Ribiči dali lekcijo Grčiji
Za veliko senzacijo so poskrbeli Ferski otoki, ki so v gosteh z 1:0 ugnali Grčijo. Odločilni gol je v 61. minuti dosegel Joan Edmundsson. V tej skupini je Romunija Severnim Ircem (2:0) prizadejala prvi poraz in se zavihtela na vrh lestvice skupine F.

Danska osvojila Beograd
V skupini I je Srbija pred praznimi tribunami - posledica incidenta na tekmi z Albanijo - stadiona Partizan izgubila z Dansko z 1:3. Srbi so povedli v 4. minuti, ko je Zoran Tošić po podaji Filipa Đuričića matiral Kasperja Schmeichla. Danska je v drugem polčasu srečanje preobrnila z dvema goloma v treh minutah. Najprej je Nicklas Bendtner (60.) v mrežo pospravil žogo po obrambi Vladimirja Stojkovića, nato pa je pozabljeni Simon Kjär na daljši vratnici pričakal predložek Nicolaia Boilesena za 2:0. Zmago Dancev je v 85. minuti potrdil Bendtner.