Koke in David Villa se veselita prvega zadetka na tekmi Atletico Madrid - Real Sociedad. Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionelu Messiju prvi ligaški gol po septembru ni v prav veliko uteho. V zadnjih 66 tekmah je bil to Barcelonin šele drugi ligaški poraz in prvi po zmagi Reala aprila 2012. Valencia je poleg Reala in Herculesa tretja ekipa z ligaškim uspehom na Camp Nouu od septembra 2010. Foto: Reuters
Alexis Sanchez
Alexis Sanchez je s 13 ligaškimi zadetki postal prvi Barcelonin strelec v tej sezoni, s skupno 15 v tej sezoni pa je že izenačil svoj najboljši dosežek pri Barceloni iz celotne sezone 2011/2012. Foto: Reuters
Athletic Bilbao
Nogometaši Athletica so na San Mamesu porazili Barcelono, v nedeljo pa so remizirali še z Realom. Pred dvema letoma so na starem San Mamesu prav tako ostali neporaženi proti Barceloni in Realu. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je tekmo zaradi prejetega rdečega kartona zaključil predčasno. Foto: Reuters

Barcelona je v zadnjih štirih ligaških tekmah od mogočih 12 iztržila le 5 točk. Valencia je na Camp Nouu prvič po več kot desetih letih (januarja 2003 zmaga z 2:4) dosegla vsaj tri zadetke in prekinila niz 25 domačih zmag zapored. Obenem pa so sploh prva ekipa, ki je Kataloncem zabila tri gole, odkar je na njihovo klop sedel Tata Martino.

Začetek običajen za Barco, toda ...
Tekma se je sicer začela po običajnem scenariju, potem ko je gostitelje v vodstvo s prefinjenim lobom popeljal Alexis Sanchez, Barca pa je kot po navadi prevladovala v posesti žoge. A dva hitra gostujoča protinapada sta preobrnila potek srečanja. Najprej je še pred odmorom po ukradeni žogi in lepi dvojni podaji z Jeremiejem Mathieujem izid poravnal Dani Parejo, v 48. minuti pa je Valencia prvič na tekmi povedla. Zmedo v domačem kazenskem prostoru je s strelom z glavo izkoristil Pablo Piatti. Znova je izid v 54. minuti poravnal Lionel Messi, ko je izkoristil sumljivo dosojeno enajstmetrovko, potem ko naj bi žoga v kazenskem prostoru v roko zadela gostujočega kapetana Ricarda Costo.

Izključitev Albe pokopala vse upe
A veselje domačih navijačev ni trajalo dolgo, potem ko se je znova z domačo obrambo poigral Sofiane Feghouli in lepo zaposlil Francisca Alcacerja. Po drugem rumenem kartonu Jordija Albe v 77. minuti je bilo domačih upov praktično konec. Tik pred koncem je po lepi akciji Danija Alvesa in rezervista Andresa Inieste priložnost za strel dobil Messi, a je žoga za las zletela mimo desne vratnice.

Villa zadel, nato odšel
Nogometaši Atletica so izkoristili spodrsljal Barcelone, ki je v soboto klonila pred Valencio (2:3). Madridčani so bili v prvem polčasu proti Real Sociedadu precej nevarnejši, že v 9. minuti je s fantastičnim prodorom navdušil Diego Costa, ki pa je nato akcijo zaključil s prešibkim strelom za gostujočega vratarja Claudia Brava. Vodilni zadetek je v 38. minuti po predložku Coste z leve strani iz neposredne bližine dosegel David Villa, ki pa je že nekaj trenutkov pozneje zelenico zapustil poškodovan.

Med strelci še Costa, Miranda in Diego
V nadaljevanju so bili Baski precej podjetnejši, dalj časa so pretili gostiteljem, ki so pritisk nasprotnika le preživeli in nato dvakrat hitro udarili za vodstvo s 3:0. Najprej je v polno v 72. minuti rutinsko zadel Costa, hip zatem je po predložku iz kota z glavo žogo v mrežo poslal še Miranda. Igra gostov se je sesula kot hišica iz kart, do konca srečanja je ekipa iz španske prestolnice le še nadzorovala potek tekme. Za nameček je prvi gol po aprilu 2012 za domačo ekipo zadel še Diego.

Ibai izenačil s pravim projektilom
Real je na San Mamesu dolgo časa trl odpor Baskov, ki so po manjši nepozornosti v obrambi vendarle klonili v 65. minuti, ko je po levi strani ušel Cristiano Ronaldo in natančno podal pred vrata, kjer je nogo podstavil Jese Rodriguez in zadel za 0:1. Gostitelji se kljub šoku niso predali, večkrat so zapretili iz polpriložnosti, izid pa so poravnali v 73. minuti, ko je po odbitem predložku s prostega strela žogo s pravim projektilom v mrežo poslal Ibai Gomez.

Ronaldo tekmo končal predčasno
Takoj zatem je Ronaldo zaradi nešportnega vedenja prejel neposredni rdeči karton. Portugalec je zahteval najstrožjo kazen, potem ko je domneval, da je Gurpegija žoga zadela v roko. Gurpegija je nato tudi odrinil, prišlo je do vsestranskega odrivanja med nogometaši obeh ekip, Ronaldo je bil edini, ki je zagledal karton rdeče barve. Do konca tekme so domači nogometaši napadali z vsemi razpoložljivimi sredstvi, a se je Real izvlekel.