Angel di Maria je presenetil vratarja Roberta Greena in zadel za 1:0. Argentinskega vezista zagotovo pogrešajo pri madridskem Realu, ki je v soboto klonil že drugič v sezoni. Foto: Reuters
Radamel Falcao
Radamel Falcao se je predstavil navijačem Uniteda. Foto: Reuters
Louis van Gaal
Louis van Gaal je v 4. krogu z Unitedom vendarle okusil slast zmage v Premier ligi. Foto: Reuters

Varovanci Louisa van Gaala, za katerimi je bilo sorazmerno dobro pripravljalno obdobje, novega angleškega ligaškega potovanja niso začeli najbolje. V uvodnem krogu jih je z 2:1 doma premagal Swansea City, sledila sta še remija proti Sunderlandu (1:1) in Burnleyju (0:0).

Vmes jih je doletel še hud poraz proti nižjeligašu MK Donsu, ki jim je na svojem stadionu v ligaškem pokalu odčital pravo lekcijo (4:0). Rdeči vragi tako prvič po 51 letih nastopajo zgolj v dveh tekmovanjih - ob ligi še v FA-pokalu, ki se za rdeče iz Manchestra začne januarja.

Di Maria postavil temelje visoki zmagi
Pot do visoke zmage nad Queens Park Rangersi je tokrat tlakoval Angel di Maria, izjemna okrepitev 20-kratnih angleških prvakov, ki je še enkrat dokazal, da trenutno igra v zares vrhunski formi. V 24. minuti je izvedel prosti strel nekoliko z desne strani, pred vrata je poslal predložek, ki je preletel vse, presenetil je gostujočega vratarja Roberta Greena in končal v mreži. Do konca polčasa se je izid spremenil še dvakrat. Najprej dobrih deset minut pozneje, ko je mrežo zatresel Ander Herrera. Znova je akcijo za zadetek začel di Maria, ki je pred vrati z natančno podajo našel Wayna Rooneyja, ta pa je po odbitem strelu lepo zaposlil Herrero, ki je z nizkim strelom zadel za 2:0. Na 3:0 je minuto pred koncem rednega dela polčasa povišal Rooney. Angleški reprezentant je po lepi kombinaciji Juana Mate in Herrere zadel ob bližnji vratnici.

Falcao se je predstavil
Prevlada gostiteljev se je nadaljevala tudi v drugem polčasu, Green je moral še četrtič po žogo v svojo mrežo po slabi uri igre. Po novi fantastični podaji di Marie je žogo prek gostujočega vratarja v gol pospravil Mata. Ta je v 67. minuti svoje mesto na zelenici odstopil Radamelu Falcau. Kolumbijec se je prvič po prihodu v Manchester predstavil domačim navijačem. Kljub izjemni napadalni zasedbi gostiteljem ni uspelo prižgati 'petarde', v 78. minuti so na drugi strani lepo priložnost zapravili gostje, za las mimo gola je po lepi akciji in napaki v domači obrambi - teh je bilo sicer kar nekaj - žogo poslal rezervist Eduardo Vargas.

Van Gaalovo ekipo v naslednjem krogu čaka gostovanje pri neugodnem Leicester Cityju, ki je letos točko odščipnil tako Evertonu (2:2) kot tudi Arsenalu (1:1).