Robert Lewandowski se je odlično znašel na majhnem prostoru pred vrati Freiburga v 91. minuti. Foto: Reuters
Robert Lewandowski
Lewandowski je dosegel le gol manj do Pierra Emericka Aubameyanga, ki blesti na afriškem prvenstvu. Foto: Reuters
Franck Ribery
Franck Ribery je 71 minut zmrzoval na klopi, nato pa je zrežiral zmagovito akcijo. Foto: Reuters
Christian Streich in Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti je po pripravah v Dohi okusil tudi zelo hladno zimo v Nemčiji. Foto: Reuters
Timo Werner
Timo Werner se je veselil desetega zadetka v letošnji sezoni. Foto: Reuters

V izjemno hladnem vremenu na stadionu Schwarzwald (v drugem polčasu so namerili -11 stopinj Celzija) so gostitelji prikazali fanatično borbenost in bi si zaslužili točko. Trener Christian Streich je pripravil sijajno taktiko in Bavarci so imeli ogromno težav.
Carlo Ancelotti je na zelenico poslal skoraj enako zasedbo kot pred mesecem dni, ko je Bayern na derbiju gladko odpravil Leipzig na Allianz Areni (3:0). Poškodovanega Thiaga je zamenjal Thomas Müller.
Sanjski začetek Freiburga
Gostitelji so začeli silovito, v 4. minuti je David Alaba izvajal avt in podal do Lewandowskega, ki pa je izgubil žogo na sredini igrišča. S hitro kombinatoriko so igralci Freiburga prišli v kazenski prostor, Mats Hummels je skušal žogo izbiti, a jo je poslal naravnost do Vincenza Grifa, ki je lepo podal do Janika Habererja. 22-letnik je z diagonalnim strelom z desnico matiral Manuela Neuerja.
Bayern izenačil po kotu
Bavarci so se prebudili po pol ure igre. V 35. minuti je Lewandowski prišel do strela iz bližine, kapetan Mike Frantz pa je žogo odbil v kot. Izvajal ga je Douglas Costa, Lewandowski pa je z volejem z levico s sedmih metrov izenačil.
Gostitelji odbili vse napade
Takoj na začetku drugega polčasa je Pascal Stenzel v kazenskem prostoru zadel Müllerja v nogo od zadaj, a sodnik Manuel Gräfe se presenetljivo ni odločil za najstrožjo kazen. Pritisk vodilne ekipe v nemškem prvenstvu se je stopnjeval, v 56. minuti je strel Arjena Robbna odbil vratar Alexander Schwolow. Freiburg je imel le 25-odstotno posest žoge, a vseskozi je prežal na protinapade. Vstopil je tudi Nils Petersen, ki je pred dvema letoma zadel za veliko zmago nad Bayernom z 2:1.
Ancelotti je v igro poslal Joshuo Kimmicha, Francka Riberyja in Juana Bernata. Šest minut pred koncem so gostitelji izvedli odličen hiter napad, Maximilian Philipp je streljal s 25 metrov, Neuer se je maksimalno iztegnil, žoga pa je za las zletela mimo vrat.
Izjemna poteza Lewandowskega
Na vrsti so bile še štiri minute sodnikovega dodatka. Neuer je slabo izbil žogo izpred svojih vrat, a gostitelji niso prišli do strela na prazna vrata. Ribery je prišel do žoge in potegnil po levi strani do kazenskega prostora, nato pa podal pred vrata, kjer si je Lewandowski zaustavil žogo v zraku s prsmi, si jo nato nastavil na levico in jo poslal od vratnice v mrežo. Izjemna poteza poljskega velemojstra, ki je dosegel že 14 zadetkov v letošnji sezoni, enega več je zbral Pierre-Emerick Aubameyang.
Streich: To je bil praznik, zdaj pa se začenja sivi vsakdan
"Srečali smo se z zelo dobro ekipo, ki je ogromno vložila v to tekmo. Nam igra nikakor ni stekla, zelo pa sem zadovoljen s pristopom. Ko nam ne gre, se je treba boriti, to na takem igrišču pride do izraza. Na koncu prevladuje zadovoljstvo, saj smo osvojili tri točke," je poudaril Ancelotti.
"Bayern si ni priigral veliko priložnosti. Sploh nisem jezen po porazu, Bayern je razred zase, mi moramo zbirati točke proti neposrednim tekmecem. To je bil praznik za nas, zdaj pa se začenja sivi vsakdan. Res so fantje prikazali odlično igro in upam, da jo bodo ponovili tudi proti slabšim tekmecem," je povedal Streich, ki je zelo cenjen v Bundesligi, saj dela v klubu z zelo omejenim proračunom.
Leipzig po neumnosti vratarja Hradeckega do nove zmage
Prvi zasledovalec Bayerna ostaja Leipzig, ki je na sobotni večerni tekmi odpravil Eintracht s 3:0. Odločilni trenutek srečanja se je zgodil že v 3. minuti, ko je po dolgi podaji Bernardo po desni strani krenil proti kazenskemu prostoru gostov, Lukas Hradecky je zapustil vrata, zunaj kazenskega prostora pa mu je spodrsnilo. Žoge ni spustil mimo, ampak jo je zadržal, in takoj mu je bilo jasno, da je končal tekmo. Sodnik Deniz Aytekin je hitro pritekel z rdečim kartonom v roki. Trener Eintrachta Niko Kovač se je hitro znašel v težavah, v vrata je poslal Heinza Lindnerja, ki je debitiral med nemško elito. Marcel Halstenberg je izvedel prosti strel z 20 metrov, Lindner je žogo odbil s parado, Marvin Compper pa jo je iz bližine poslal v mrežo.
Eintracht je bil hitro v izgubljenem položaju. Tik pred odmorom je junak jesenskega dela Timo Werner povišal na 2:0 po natančnem strelu z glavo, Naby Keita je podal s prostega strela z leve strani. V drugem polčasu so gostitelji rutinirano zadržali prednost, v 67. minuti je Halstenberg streljal z desetih metrov, pred golovo črto pa je skušal žogo odbiti Jesus Vallejo, a jo je zabil v lastno mrežo.
Naslednji teden bo Leipzig gostil Hoffenheim, ki po zmagi v Augsburgu (0:2) ostaja edina neporažena ekipa v Bundesligi.