Luca Toni je blestel predvsem pri Palermu, Fiorentini in Bayernu. Z Juventusom je v sezoni 2011/12 osvojil Serie A, z Bayernom je bil dvakrat nemški prvak in pokalni zmagovalec (2008 in 2010). Največji uspeh je vsekakor naslov svetovnega prvaka z Italijo leta 2006 na mundialu v Nemčiji. Leta 2006 in 2015 je bil tudi najboljši strelec italijanskega prvenstva. Foto: EPA
Francesco Totti in Ilary Blasi
Francesco Totti je dobil poljub žene Ilary Blasi po novi dobri predstavi na rimskem Olimpicu. Foto: EPA
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain je prepričljivo najboljši strelec Serie A s 33 goli. Na drugem mestu sta Carlos Bacca (Milan) in paulo Dybala (Juventus), ki sta zadela po 17-krat. Foto: EPA

Stara dama, ki je že pred dvema tednoma osvojila peti zaporedni "scudetto", je doživela prvi poraz po 28. oktobru. S 25 zmagami in enim remijem so Torinčani potolkli tekmece. V predzadnjem krogu niso bili posebej motivirani na stadionu Marc Antonio Bentegodi.

Po prekršku Alexa Sandra v kazenskem prostoru je 38-letni Toni zadel z bele točke. Žogo je poslal po sredini vrat v slogu legendarnega Antonina Panenke, vratar Neto se je prehitro vrgel in ni imel možnosti. V 55. minuti je Federico Viviani z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora po lepi podaji Arturja Ionite povišal na 2:0.

V 71. minuti je SImone Zaza zatresel mrežo, vendar je bil v prepovedanem položaju. Zelo vroče je bilo v sodnikovem dodatku, v 92. minuti je Alex Sandro prejel drugi rumeni karton. Minuto zatem je Filip Helander naredil prekršek v kazenskem prostoru, Paulo Dybala pa je postavil končni izid.

Zmaga Napolija v Torinu
V boju za drugo mesto, ki vodo neposredno v Ligi prvakov, ima Napoli še vedno dve točki več od Rome. Neapeljčani so ugnali Torino (1:2). V uvodnih 20 minutah sta zadela Gonzalo Higuain in Jose Callejon.

Totti vstopil in podal za zadetek Pjanića
Rimljani so na Olimpicu odpravili Chievo s 3:0. Francesco Totti je vstopil po uri igre in v 600. tekmi v Serie A podal Miralemu Pjaniću, ki je pet minut pred koncem postavil končni izid.

Frosinone izpadel
V Serie B se poleg Verone seli tudi Frosinone, ki je doma izgubil proti Sassuolu z 0:1.

37. krog:
INTER - EMPOLI 2:1 (2:1)
Icardi 12., Perišić 40.; Pucciarelli 37.
Handanović (Inter) je branil vso tekmo.

BOLOGNA - MILAN 0:1 (0:1)
Bacca 40./11-m
RK: Diawara 12./Bologna

ROMA - CHIEVO 3:0 (2:0)
Nainggolan 18., Rüdiger 39., Pjanić 85.
Cesar je igral vso tekmo, Birse (oba Chievo) pa ni bilo v ekipi.

SAMPDORIA - GENOA 0:3 (0:2)
Pavoletti 3., Suso 26., 74.
Matavž (Genoa) je bil na klopi.

FIORENTINA - PALERMO 0:0
Iličić (Fiorentina) je igral do 56. minute. Anđelković je igral vso tekmo, Struna (oba Palermo) je bil na klopi.

CARPI - LAZIO 1:3 (0:2)
Mbakogu 84.; Biševac 24., Candreva 33., Klose 73.
RK: Biglia 83., Đorđević 90./oba Lazio
Mbakogu (Carpi) je v 12. in 41. minuti zapravil 11-m.