Nogometaši River Plateja so na prestolu nasledili rojake San Lorenzo. Foto: Reuters

Argentinci so na povratni tekmi premagali ekipo Tigers UANL s 3:0. Prva tekma se je pred tednom dni v Mehiki končala brez zadetkov. Minuto pred koncem prvega polčasa je zadel Lucas Alario, v 74. in 78. minuti pa sta zmago potrdila Carlos Sanchez in Ramiro Funes.

Izpad v 2. ligo pozabljen
Član zmagovalne ekipe Marcelo Gallardo je bil po tekmi presrečen: "Po 19 letih smo si zaslužili pokal. Ekipa je veliko žrtvovala, pred letom dni je začela iskati nove izzive in po ponižujočem izpadu v drugo leto doživela potrditev. Ni bilo lahko, na poti je bilo veliko ovir, ki jih je moštvo premagalo. Bog nas je zato nagradil."

Prevlada Argentincev in Brazilcev
To je za milijonarje tretji naslov v tem tekmovanju, prejšnja naslova segata v leto 1986 in 1996. Argentinski klubi so osvojili 24 naslovov, brazilski 17, klubi iz vseh preostalih držav pa skupaj 15.

To je bil sicer tretji finale za mehiške klube, ki tako ostajajo še vedno brez naslova.