Brendan Rodgers po pravljični selitvi iz Swanseaja pred sezono in novih velikih upih navijačev Liverpoola ne preživlja najlepših trenutkov na klopi redsov. Foto: Reuters
Sergio Agüero
Sergio Agüero je odprl strelsko popoldne v angleški elitni ligi. Foto: Reuters
Wayne Rooney
Wayne Rooney je bil takole presrečen po zadetku v drugem polčasu. Foto: Reuters

Villa je po popolni gostujoči predstavi slavila z gladkih 1:3 in v letošnji sezoni dosegla šele drugo zmago v gosteh, na Anfieldu pa skorajda zabila toliko golov kot na vseh preostalih gostujočih tekmah skupaj (štiri).

Varovanci Paula Lamberta so na začetku tekme umirili nalete domačih, nato pa udarili z vso silo. Še pred polčasom je bilo 0:2, v glavni vlogi pa Christian Benteke. V 29. minuti je z izjemno natančnim strelom z razdalje ugnal Pepeja Reino, nato pa izjemno odigral dvojno podajo z Andreasom Weimannom, mu podal s peto, 21-letni Avstrijec pa je suvereno poslal žogo mimo Reine.

Redsi so v drugem delu skušali znižati, a je Benteke udaril še drugič. Joe Cole je izgubil žogo, Benteke je uspešno preigral tako Martina Škrtela in Joeja Allena ter tekmo dokončno odločil. Domači navijači so bili vse bolj obupani, vprašanje, koliko jih je pomiril tolažilni zadetek Stevena Gerrarda v 87. minuti.

Mancini Balotelliju: Treniraj več!
City je slavil na zahtevnem gostovanju pri Newcastlu z 1:3, potem ko je ob polčasu prav tako vodil z 0:2. Zadela sta Sergio Aguero in Javi Garcia z glavo. Po znižanju Dembe Baja z glavo na začetku drugega polčasa je tretji zadetek za aktualne prvake zabil še igralec tekme Yaya Toure, ki je pripravil tudi prvi zadetek Aguera. Trener Roberto Mancini niti na klopi ni našel prostora za Maria Balotellija, italijanskega zvezdnika pa le ošvrknil, da pač mora trenirati več.

United zlahka proti Sunderlandu
United je bil doma prepričljiv proti Sunderlandu (3:1), tekma je bila odločena po 19 minutah. Najprej je v 15. minuti svoj 12. gol sezone dosegel Robin van Persie po akciji Ashleyja Younga, nato pa je bil v 19. minuti z lepim diagonalnim strelom natančen še Tom Cleverley. V drugem delu je zadel še Wayne Rooney po dvojni podaji van Persieja in Younga ter podaji Nizozemca pred gostujoči gol.

Prvo zmago sezone (!) je po dvojčku Adela Taarabta na londonskem derbiju s Fulhamom dosegel QPR (2:1).