Birsa je znova dokazal strelske kvalitete. Foto: RTV SLO
Zlatan Ljubijankič
Ljubijankič je zapečatil usodo Celjanov. Foto: RTV SLO

Ajdovci so v 45. severnoprimorskem derbiju vse do 65. minute držali remi (1:1), nato pa je najprej Valter Birsa žogo poslal pod prečko za 2:1, malo kasneje pa je bil izključen še Siniša Janković, kar je pomenilo konec upov za domače. Zadnji žebelj v krsto Primorja je v 87. minuti po samostojnem prodoru zabil Aleš Puš.

Uspavanka na Bonifiki
Derbi na Bonifiki med tretjeuvrščenim Koprom in četrto Dravo je razočaral, saj moštvi nista pokazali veliko. Domači so zadeli iz prve prave akcije v 5. minuti, ko je kombinacijo Božiča in Jakomina Oskar Drobne pretvoril v zadetek. Gostje so izenačili 10 minut pred koncem z golom Chiettija.

Nafta se je izvlekla
Lendavčani so po veliki zmagi nad Mariborom gostili Belokranjci. Gostje so z dvema goloma Aleša Mejača vodili že s 3:1, nato pa so se domači v pičlih dveh minutah (78.-80.) vrnili med žive. Najprej je Ristič s prostega strela zadel desni zgornji kot vratarja Peljhana, izid tekme pa je po podaji s kota z glavo postavil Zore.

Uspešen debi Pušnika na klopi Maribora
Čeprav so nastopili brez 8 standardnih igralcev, so varovanci Marjana Pušnika ugnali sicer odpisanega Rudarja. Odločilni gol je v 78. minuti zabil Popovič, ki je Šribarja premagal s silovitim strelom z roba kazenskega prostora. Žoga se je za hrbet gostujočega vratarja odbila od prečke.