Ocena 2.6 od 9 glasov Ocenite to novico!
Josip Iličić
Josip Iličić je dobro igral v prvem polčasu, nato je popustil. Foto: EPA
Juan Cuadrado (levo)
Juan Cuadrado (levo) je že v 7. minuti odločil tekmo Sampdoria - Juventus. Zadel je z glavo iz bližine po predložku Kwadwa Asamoaha z leve strani. S soigralci se je na izviren način veselil gola. Foto: Reuters

Vratnica in poškodba Iličića v Crotoneju

Visok poraz Chieva v Bologni
19. marec 2017 ob 18:46
Crotone - MMC RTV SLO

Josip Iličić ni končal tekme 29. kroga Serie A med Crotonejem in Fiorentino (0:1). V 71. minuti je odšepal z igrišča zaradi poškodbe levega gležnja. Kako huda je poškodba, še ni znano.

Nad takšnimi novicami gotovo ni navdušen selektor slovenske reprezentance Srečko Katanec, ki bo v ponedeljek na Brdu pri Kranju zbral svoje varovance pred nedeljsko tekmo v kvalifikacijah za SP 2018 proti Škotski v Glasgowu.

Iličić, ki je začel tekmo, se je že v 68. minuti po eni izmed akcij prijel za gleženj, dve minuti pozneje pa se je ulegel na tla, si sezul levi čevelj in v bolečinah odšepal z igrišča. Mesto na zelenici je prepustil Khoumi Babacarju. Poškodbo naj bi dobil že v prvem polčasu v enem izmed dvobojev. Do odmora je bil eden izmed najboljših na igrišču, v 31. minuti je z levico zadel vratnico.

Edini zadetek na srečanju je v 90. minuti dosegel Hrvat Nikola Kalinić po lepi podaji rezervista Riccarda Saponare, pred katerim je Iličić danes dobil prednost. V prvem polčasu je Kaliniću dvakrat s sijajnima obrambama gol preprečil nekdanji vratar Gorice Alex Cordaz, nato pa še enkrat v drugem. Crotone je imel najlepšo priložnost v 62. minuti, a je strel Diega Falcinellija ustavila vratnica.