Dario Zahora je z dvema goloma Domžalam prinesel 20. prvenstveno zmago v tej sezoni. Foto: MMC RTV SLO
Darijan Matič in Andraž Kirm
Igro slovenskega reprezentanta Andraža Kirma (desno) je videl tudi slovenski selektor Matjaž Kek. Foto: MMC RTV SLO
Stojanovič se veseli naslova prvaka
Domžalčani ugnali pokalne prvake

Hrvaški napadalec je bil po strelu z roba kazenskega prostora uspešen tudi v 66. minuti in se je s 17 goli na vrhu lestvice strelcev izenačil z Davidom Bunderlo. Dvoboj 34. kroga državnega prvenstva med aktualnim pokalnim in državnim prvakom, ki ni odločal o ničemer (Domžalčani so si po nedeljskem porazu Kopra predčasno zagotovili naslov), si je v Šiški ogledal tudi selektor Matjaž Kek.

Benko kronal premoč Domžal
Gostje so tekmo začeli bolje. V peti minuti je z razdalje zagrozil Luka Žinko, a je bil vratar Janez Strajnar na mestu. V 18. minuti je Jalen Pokorn poslal predložek v kazenski prostor, Jože Benko pa je žogo potisnil v gol. Gostitelji so potrebovali pol ure, da so se res prebudili. V 33. minuti je Ivan Jolić zatresel mrežo, a ga je sodnik zaradi igranja z roko razveljavil.

Zahora jeziček na tehtnici
V 59. minuti je Dejan Gerič po natančni podaji Enesa Rujovića s strelom po tleh izenačil. poravnal na 1:1. Po prekršku nad Erminom Rakovičem v kazenskem prostoru v 66. minuti so pokalni prvaki zahtevali enajstmetrovko, a je sodniška piščalka ostala nema. Kaznoval jih je Zahora po hitrem protinapadu. Darijanu Matiću je izid še uspelo poravnati, nato pa je Zahora še drugič premagal Strajnarja in do konca se izid ni več spremenil.