Navijači Calgaryja so po odločilnem zadetku padli v ekstazo. Foto: Reuters

Junak je bil Mikael Backlund, ki sploh ni videl, da je plošček po strelu z modre črte zadel cilj. "Neverjeten občutek, ki ga je težko opisati. Najprej nisem verjel, da je plošček šel v mrežo. Šele ko sem videl noro veselje soigralcev in navijačev, sem se zavedal, da sem odločil tekmo," je dejal 26-letni Šved.

To je bil le vrhunec drame. Johny Gaudreau je izsilil podaljšek v izdihljajih tekme, potem ko nekaj minut prej sodniki niso priznali gola Calgaryja. Plošček je po strelu Sama Bennetta šel čez črto, a so sodniki po posnetku gol razveljavili, kar je razbesnelo trenerjka Boba Hartleyja in navijače. Anaheim je s 3:2 vodil vse od 29. minute, a je na koncu le moral podpisati prvi poraz v letošnji končnici.

Le korak od konferenčnega finala Lige NHL pa so hokejisti Chicaga, ki so dobili tudi prvo tekmo v Minnesoti in vodijo v seriji s 3:0. Edini zadetek je v 15. minuti prispeval Patrick Kane. Corey Crawford se je izkazal s 30 obrambami.