Hat-trick Bašiča za jeseniško zmago v Rittnu

Šesta zmaga železarjev v sezoni
11. oktober 2018 ob 23:02
Ritten - MMC RTV SLO, STA

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v 8. krogu Alpske lige v gosteh premagali Ritten s 4:1. Proti lanskim podprvakom lige je blestel Luka Bašič.

Jeseničani so v regionalnem tekmovanju nazadnje doma premagali Kitzbühel s 4:1, z enakim izidom pa so nato odpravili še Ritten. Dober konec je napovedal Luka Bašič z zadetkom v 13. minuti, minuto zatem se je med strelce vpisal še Jesse Jyrkkiö, Bašič pa je nato pred iztekom druge tretjine povišal vodstvo že na 3:0. Gostitelji so sicer pet sekund pred odmorom z igralcem več še znižali, toda to ni pomagalo, saj je jeseniški junak večera Bašič v polno zadel še tretjič in v 50. minuti potrdil zmago železarjev.

V alpski ligi bodo Jeseničani naslednjo tekmo igrali doma v soboto proti Fassi, nato pa spet šele 25. oktobra na tekmi v Salzburgu. Vmes se bodo še enkrat vrnili v Ritten, saj jih med 19. in 21. oktobrom tam čaka nastop na turnirju 2. kroga celinskega pokala, ob slovenskem in južnotirolskem klubu bosta napredovanje iskala še beograjska Crvena zvezda in budimpeški MAC.

8. krog:
RITTEN - SIJ ACRONI JESENICE
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Sislannikovs 40.; Bašič 13., 39., 50., Jyrkkiö 14.

# 11.10.2018 ob 23:25
Treba je pa pohvalit gospoda Branko57 ki si pod vsako novico o jeseniškem hokeju vzame čas in poda svoj dragoceni komentar pa čeprav je velik navijač olimpije...svaka čast!
# 11.10.2018 ob 23:24
Čudovito. Vse čestitke Jesenicam za lepo zmago.
Icos
# 12.10.2018 ob 15:13
Zmaga je potrditev dobrega dela, niti ni toliko presenetljiva, je bila pa nujna in odlična za ta del sezone. Ritten je za enkrat kar šibak, vseeno presenetljvo, ampak sigurno se bodo dvignili. Kar naenkrat smo sedaj favoriti tudi v Kontinentalnemu pokalu, kar bi bilo tudi super, če nam uspe napredovat.

Sicer pa, nacionale, saj dobro veš da hokej niso samo številke in goli in statistika. Hokejska šola je trenutno zaledje, zato da ostane za finca, ki pridno trese in predvsem podaja, za Bašiča, ki igra za reprezentanco in za Čimota, ki iz sezone v sezono potencira svoj doprinos in ga verjetno zadnjo sezono gledamo v rdečem. In tudi za to, da smo kjer smo. Mladi, če jih spremljaš, igrajo super, dve peterki sta komplet naši in imajo zelo veliko od igre, nikoli niso zares nadigrani in imajo mesto v tej ekipi in tej ligi. In ga izkoriščajo, kot so si lahko samo vedno želeli. Jaz trdno verjamem, da bo več kot en od teh fantov čez nekaj sezon nosilec reprezentance, četudi verjetno na Jesenicah ne bo več igral.

Bašič pa ja, začel ni najbolj učinkovito, sedaj se mu je odprlo in upajmo, da vzdrži čim dlje. Sedaj smo na mestu, ki nam pripada, torej med štirimi in to mora biti tudi cilj te ekipe.
Hockeyone
# 12.10.2018 ob 08:15
Bravo borci...pomembne 3 točke proti viceprvakom.
qwatebriga
# 12.10.2018 ob 01:40
Bravo rdeci, kar nekoliko presenetljiva zmaga v gosteh pri renomiranem Rittnu.
Pa toliko bolj sladke 3 tocke.

Od nekaterih tako popljuvan Basic je pa zabil 2 gola.
Pa so rekli, da trese samo proti KACu in Celju ;)
tobi
# 13.10.2018 ob 06:48
Branko 57
Hvala za kar dva komentarja slovenski hokejski instituciji! Spodobi se!
qwatebriga
# 12.10.2018 ob 17:12
Icos, resnično si si vzel čas in napisal dolgo repliko največjemu trolu in provokatorju tega foruma. Bravo, da se ti da.

Aktualni državni prvaki. To je to. Nadaljnji komentar ni potreben.
Fetisov
# 11.10.2018 ob 23:28
Da se ti da vsakič delati sramoto. A to so tisti veličasstni zmaji, ki jih imajo še vrtnarji iz Gardene za lažji trening? Sicer boš pa 27.10. tako ali tako doživel še eno streznitev kot že tolikokrat v zadnjih treh letih. Ampak kot vedno tudi to ne bo pomagalo ane :). Drugače pa ni slabo zaenkrat sta padla že lanski prvak in podprvak.
fort knoX-D
# 12.10.2018 ob 09:52
Glede na nekaj težav s poškodbami se odlično držimo. Mladi dobivajo še več priložnosti kot lani in jo tudi odlično izkoriščajo.

Sicer pa naj bi bila v Podmežakli 27. koreografija, tko da vsi na tekmo :D
Arso
# 12.10.2018 ob 19:25
Dobro ste naciju podkurili. Moj kompliment. Da se fant ne
bo več norčeval iz Jesenic, ki so temelj slovenskega hokeja.
j1n
# 12.10.2018 ob 18:24
Naci težko bi bolje napisal. Bravo!
nacionale
# 12.10.2018 ob 09:34
Čudovito? Zmaga, ampak igra pod vsako kritiko - zmogli ste 17 strelov in bili nadstreljani 28:17. Ljubljančan Bašič 3 gole, četrtega je dal Finec. Kje hudiča je ta jeseniška hokejska šola? Poleg omenjenih sta tu še Kranjčana, Čimžar in Kalan ter kanadski golman, to so današnje Jesenice.
Branko57
# 12.10.2018 ob 23:56
No glede na komentarje tako glaviča, trenerja Rittna in komentatorja v kratkem povzetku tekme je jasno, da so Jesenice bile cel čas v podrejenem položaju in so srečno prišle do zmage, kar seveda pomeni, da bo Ritten še bolj zagrizeno šel v Kontinentalnem pokalu in niti slučajno ne bodo Jeseničani sedaj kar naenkrat favoriti, to je bila tekma ki se zgodi slučajno.